Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Őzlábgombát meg kell mosni...

Őzlábgombát meg kell mosni felhasználás előtt?

Figyelt kérdés
Szedtem az erdőben gombát, szerintem nagy őzlábgomba. Azt szeretném megkérdezni, hogyan kell elkészíteni. Szerintem ha megmosom nagyon átnedvesedik, de koszosan sem szeretném elkészíteni.

2015. okt. 15. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Minden gombát meg kell mosni, és BE KELL VIZSGÁLTATNI!

Főleg, ha "szerinted" őzláb csak.

Nehogy mérgezést kapj! Lakosságnak ingyenes a bevizsgálás.

Gondolod, amikor eső esett rá, nem lett nedves???

2015. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha eső esett rá akkor a kalap teteje lett nedves és nem a lemezek közé folyt a víz. Szerintem a lemezek között lehetetlen normálisan megmosni. Amúgy meg nincs a környékünkön gombavizsgáló, úgy hogy nem fogom bevizsgáltatni.
2015. okt. 15. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A nagy őzlábat nehéz bármilyen más gombával összetéveszteni. De csak a 10 cm-t meghaladó kalapú jószágokat szedd fel, mert az apró termetű lepophyták (vörhenyes őzlábgombák) erősen mérgezőek muszkarin-, és muszcimoltartalmuknál fogva.

Az őzláb kalapját nem árt átöblíteni, a pettyeket lemosogatni. A lemezt finom szivaccsal óvatosan sugárirányban kell megtörölgetni. Agyonmosni nem kell.

2015. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Rántva, tojásos gombaként és levesben - különösen gombás-borsós ragulevesnek vagy milastrone jelelgű zöldséglevesnek - elkészítve is ízletes. Gombapörköltnek vizenyős husa miatt kevéssé alkalmas,egyéni ízlésem (szerintem) szerint legjobban apróra vágva, zöldborsóval és hússal (vagy darálthússal) keverve , borssal, tárkonynal, oregánóval fűszerezve, enyhén paprikázva , ideális esetben vajon sütve lehet elkészíteni. Kevés vörösbor is mehet rá.
2015. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És azt honan tudom meg, hogy nem kukacos-e? Mindenképpen el kell törni a fejeket?
2015. okt. 15. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!