Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A habbá vert tojásfehérjét...

A habbá vert tojásfehérjét hogy kell hozzáadni a tésztához?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a sütit csináltam meg. Finom lett, de messze nem lett olyan magas mint a képen. A forma hibája is amibe sütöttem, mert nem egyenletes magas, de a legmélyebb pontján kb. 2cm vastag volt...


Arra gondoltam, hogy nem jól adtam hozzá a tojásfehérjét.

"3. A tojásfehérjéket habbá verjük, és két részletben, óvatosan a tésztához forgatjuk."


Ezt tudnátok nekem kicsit részletezni, hogy hogyan kell csinálni?


Előre is köszi!


2015. dec. 21. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy jó sütinek tűnik, de én pár dolgot változtatnék a recepten.

De a kérdésed lényegére válaszolok. felvered géppel nagyon keményre a tojásfehérjéket. gondolatban elfelezed, majd egy hablapáttal, vagy kanállal az egyik felét apránként, nagyon óvatosan , lágy mozdulatokkal levegősen belekevered a masszába. Ha az felét már felvette, megismétled a másik felével is. Lényeg a könnyedség, hogy ne törjön össze a hab, ettől lesz szép levegős, könnyű a kész süti.Ennél a fázisnál már nincs helye gépi eszköznek.

Fehérliszből így szinte száll a tésztaalap, olyan könnyű, ezért én nem keverném tk liszttel. Az olajat is a felére, vagy 0,5 dl-re csökkenteném, és kiegészíteném fél deci melegvízzel.Az olaj is lehúzza a tésztát.

A képen látszik, hogy tömör a tészta.hát pont ezért változtatnék rajta, a saját tapasztalatomból.

Persze isten őrizz, hogy leszóljam, ha valaki így készíti és szereti semmi gond vele.

Egyébiránt nagyon mutatós, meg fogom csinálni, ahogy én gondolom.

2015. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. dec. 22. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!