Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Keresztelőre (evangélikus)...

Keresztelőre (evangélikus) milyen látványos tortát ajánlanátok sütni? 2 piciről lenne szó.

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lereszeled a babapiskótát és az almát.beleteszed a fajéjat és kész igaz ez nem torta de a két kicsinek jó nem?
2010. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
60%
Evangélikusra látványos?! Hát csak gratulálni tudok -.-"
2010. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miert befolyasol hogy evangelikus keresztelö lesz?Latvanyos egy feketeerdö torta is tud lenni,vagy dobos torta,de egy micimackoa torta is.Max ha a templommal összefüggesbe hozod,akor valami ige legyen a tortara rairva ...
2010. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért írtam, h evangélikus, h ne kereszt alakút ajánljatok.
2010. márc. 24. 19:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Írd le kérlek-a babáknak lenne a torta, vagy a vendégeknek?-mikorra?ZS
2010. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2 hét múlva. az egyik baba még, ő nem ehet a tojás és egyéb miatt, a másik "nagy", 3 éves.
2010. márc. 24. 20:56
 7/12 A kérdező kommentje:
szóval a nagynak+ a vendégeknek.
2010. márc. 24. 20:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy most lefújoltok,de én a bögrés süti receptjével készítem a torta alapot.Szépen feljön,nem törik,rugalmas,jól szeletelhető.Nálunk a születésnap az ünnepnap lett,énekeljük a születésnapi éneket,az unokák alig várják.-fiúk,már 12-14 é.A torta az eggyik ajándék,eljönnek barátok,családtagok,sokszor több napig is eltart,mert többen úgy jönnek ahogy ráérnek,szülinapi tortát mindenki szereti.Ezért olyan tortát kellett készíteni ami nem szárad ki,szép is,finom is.Egyszer kipróbáltam a bögréssüti receptet tortaformában,azóta úgy készítem.Megszoktuk szavazni milyen legyen,de mindíg ugyanaz jön ki.Csokoládés/zacher szerű/.Két-három emeletes a végeredmény,feldíszítem,rá teszem a gyertyákat,a tetejére beszúrós tortatüzijáték kerül.Ebből a receptből akár máktorta is készülhet vagy gyümölcstorta,vagy rakott gesztenyés,almás,vanília torta.Sokféle bögrés süti recept van,ha kéred szivesen leírom azt amit én használok.ZS
2010. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ! örülnék, ha megírnád.
2010. márc. 25. 18:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én bögrés sütim.Ebből az alapanyagból 2 db tortalap készül.Ez most itt sima-de lehet változtatni+daráltdió,+kakaópor cukorral.Ha az eggyik bögre liszt helyett darált mákot teszel,finom mák torta lessz.Ezt az adagot beöntöd egy nagy tepsibe és a tetejére nyersen almát v.más gyümölcsöt teszel,vagy esetleg befőttet,ananászt,-gyümölcsös sütid lessz.A lényeg az jól kikell keverni és hogy önthető legyen. Készíts egy próba sütést,nagyon egyszerú és gyors.Az emeletes torta úgy készül hogy különböző méretű tortaformát használok,a legfölsőt kistányérral körbe vágom.A zacher/féle/úgy készül hogy a már kikevert kakaós alaphoz apróra tört csokoládé darabokat keverek,jó sokat-ha megsült felvágom,baracklekvárral megkenem,az egésszet bevonom tortabevonó csokival,díszítem.Hozzávalók:2 bögre liszt,1/2 b.cukor,1/2b.olaj,2 egész tojás,1 kefír,pici só,fél csomag sütőpor vagy /ugyanennyi szódabikarbóna-én ezzel szoktam/Közepes lángon kb 20 p-figyelmi kell.Amiket leírtam rendszeresen készítem,bevált sütemények.ZS
2010. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!