Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A gyömbérnek tényleg olyan...

A gyömbérnek tényleg olyan sok jótékony hatása van mint ahogy azt terjesztik, érdemes minden nap enni belőle egy keveset mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 10. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Stimulatív úgymond "tisztítószerként" lehet használni, valószínűleg van némi anitibiotikus hatása, mint a fokhagymának. Csak szerintem ezek a "stimulánsok" általában inkább csak arra jók, hogy a szervezetben különféle reakciókat váltsanak ki, amik általában fokozottabb kiküszöbölésben, ürítésben jelentkeznek. Az antibiotikus hatás pedig kiterjed a jó bélflórára is, hiszen ezek az erős fűszerek nem tudják megkülönböztetni a jó és rossz baktériumokat. Én inkább azt mondom, hogy kevesebb káros anyagot kell bevinni, hogy ne legyen szükség ezekre a felpörgető szerekre. Persze ha valaki csupán az élvezeti értéke miatt fogyasztja, hát tegye nyugodtan, amúgy én is szeretem kis mennyiségben. :)
2016. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó.
2016. jan. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy hüvelyujj körömnyi naponta bármilyen formában jótékonyan hat a szervezetre. Lehet tea, lehet gyümölcssaláta, lehet gyümölcsjoghurt is ízesítve vele, de a párolt zöldségeket is feldobja ízhatásban.

Kitűnő máj/gyomorvédő hatása is is van, persze naponta kell enni belőle egy kicsikét.

Akinek először erősnek tűnik, valamivel kombinálva hamar meg lehet szokni, akár a csípős tormát.

Nagyon egészséges, ezzel a mennyiséggel (amit írtam ) nem lehet túlzásba esni.

Váljon egészségetekre ! :)

2016. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Nagyon finom teát tudsz belőle készíteni, vizet forralsz belereszeled a gyömbért kis citromlé,méz !ízlés szerint reszeld bele a gyömbért de vigyázni kell mert kicsit csípős ha eleg sokat reszelsz nagyon erős lesz!kiváló influenza idején is! Nagyon egészséges! Hogy mindíg legyen itthon én a herbáriában veszem szárítottan(pár száz forint) ,eláll sokáig es ha kedved tartja bármikor tudsz teát csinálni!
2016. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!