Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Brokkolival kapcsolatos kérdések?

Brokkolival kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Vettem egyet,le van fó iázva.Meddig lehet eltartani,mert már jártam úgy,hogy nem csináltam meg rögtön, és sárgulni kezdett kicsit...?Ha megbontom a fóliát, és egy részéből főzök levest, majd visszacsomagolom, meddig lesz még jó?

Mit szoktatok még belőle készíteni?(leves, párolt köreten kívül)


2016. jan. 12. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már kezd elszíneződni, akkor nem túl jó. Ha egyszerre nem fogy el, rózsáira szedve lefagyaszthatod, egy krémlevesnek máskor jó lesz.

Levesen, köreten kívül rántva is nagyon finom, akárcsak a karfiol.

2016. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az elsö írta, minden gond nélkül le lehet fagyasztani.


De nagyon finom tésztára is: a megfött/párolt brokkolit összekevered tejföllel, füszerezed, ráteszed a fött tésztára és esetleg sajtot reszelsz rá.

2016. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy az ilyen brokkoli elég hamar megsárgul, én annyit vennék egyszerre, amit 1-2 napon belül fel is használok (1 egész fejből is simán lehet leves).


Én nagyon szeretem a brokkolival készült egytálételeket. Brokkoli, valamilyen hús (sonka, bacon, csirkemell), tejföl - csőben sütve isteni, sajttal meg lehet bolondítani, de igazából ebben a kajában az a jó, hogy bármit beledobálhatsz a hűtődből - csak a fantáziád szabhat határt. Van, hogy vegyesen brokkoliból és karfiolból csinálok ilyet.


Egy minta recept, de tetszés szerint alakítható (keress rá a csőben sült brokkolira több variációért):


[link]

2016. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, hamar megsárgul, inkább fagyaszd le, ha nem használod fel.

Én nem szeretem különösebben a brokkolit, legalábbis magában, sormintának használom levesbe, currybe s minden egyéb vegyes zöldséges ételbe. De rántottába is nyudogt szívvel belepakolnám megfőzve vagy karfiollal együtt megsütném...

2016. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zgyzgy ***** válasza:
Én mindig nyersen eszem, salátába vagdosva.
2016. jan. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!