Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért lett kesernyés, fura...

Miért lett kesernyés, fura ízű a tiramisum? (vajkrémes változat)

Figyelt kérdés
A babapiskótákat kávés, capuccinos, rumaromás kotyvalékba áztattam, de olyan furcsa íze/utóíze lett.. Olyan kesernyés talán. Nem tudom, hogy ez a rumaroma, vagy a kávé miatt. :S (Régen csináltam már ezért nem emlékszek annyira rá.) Mit ronthattam el? Rakjak cukrot is a kávéba?
2010. márc. 29. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ööö, a krémmel rendben volt minden? Miért nem Mascarponéval csináltad?

Amúgy igen, kell a kávéba cukor!! Én egy lefőzött adag kávéhoz 3-4 evőkanál kristálycukrot teszek (ez olyan 2 deci kávét jelent kb., amennyi lefő egy olyan kotypgósban), és nem használok rumaromát, hanem baileyst de lehet rendes rummal is. De lehet az aroma is jó, ilyeneket nem szeretek beletenni.

2010. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a rum és a kavé keveréke adta a kesernyés izt!Csak kavéba martsd cukorral izesitve.
2010. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A rumaromától tuti nem lesz kesernyés, csak tényleg cukrot kell adni hozzá. Na meg ha vajkrémmel csinálod, az tuti nem olyan édes, mint a mascarpone.
2010. márc. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, a tejtermék lesz kesernyés, ha a hűtőben romlik el. Talán kicsit állott volt a vajkrém.
2010. márc. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi volt,h vettünk Dr. Oetker-es rumaromát, és tiszta keserű volt:S
2010. márc. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!