Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Friss hurka büdös?

Friss hurka büdös?

Figyelt kérdés

Ismerőstől vettem. Mások nagyon dícsérték az előző disznóölésből készült húsokat. Viszont zacsiban volt (3napos)

Nem volt fagyasztva csak hűtve. Hazahoztam és jól lecsesztek mert büdös. Ilyen pállott szaga van vagy nem is tudom. 3 napja öltek. Megromolhatott 3 nap alatt ha hűtőben volt? :( 3000ft ot fizettem értük :(


2016. febr. 17. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Simán , a belsőséggel nem érdemes játszani . Húzd le a wc vagy ásd el ha tudod , állat se kapja meg .
2016. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Csak a büdös hurka az igazán friss.

Nőnél is a onnan tudod, hogy frissen fürdött, hogy büdös mint a "friss hurka".

2016. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a friss hurka is lehet büdös. /nekem/

De azért kóstoljátok meg talán.

2016. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

A friss hurka az nem büdös.Mosd meg, sós vizben és ha ugyis pálott szaga van,én nem enném meg.

Kitette zacsiba? Láttad,hogy a frissen vágott disznóölésbõl kaptad?Hurka ha frissen vágott,hütõben 3 nap alatt nem szabadna elromolnia,mivel füszeres, és a töltelék fõzött.Csak gondolom.

2016. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3,5 kilot nem tudunk egyszerre megsütni :( iszonyú ideges vagyok :( kolbinak is van szaga meg a hurkanak is...ugyan olyan. Nem meri igy anyukam lefagyasztani. Most meg kapom a fejmosast.
2016. febr. 17. 19:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd vissza,a pénzt meg kérd vissza,mondd meg,hogy ne haragudjanak,de fura szaga van,nektek nem kell. Ennyi.
2016. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mosd meg,ha utána nincsen szag,akkor nincs baja.

Nejlon zacskó helyett célszerű dobozban tárolni a húst,vagy kinyitni a zacskót ,abban hamar bebüdösödik,és meg is romlik. Ha mosás után is büdös,mindenképp dobd ki,semennyi pénzért nem éri meg fosni/hányni egy hétig utána.

2016. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű kérdés.


Lehet egy jellegzetes "disznó szaga", akit valaki értelmezhet büdösnek.

A romlás büdössége teljesen más. Sőt, akár "kan" szaga is lehet, ez is benne van. Valaki elmegy egy hentesbolt előtt, és azt is büdösnek érzi.

Pedig csak jellegzetes friss zsír, hús szag.

És mivel mi nem érezzük, nem tudjuk eldönteni, hogy az romlás, vagy nem.

(nekem mondjuk ez elég fura, bár én élelmiszerrel dolgozom, de annyira jellegzetes, ha valami kezd romlani, hogy nem téveszthető össze semmivel. Egyébként ha jó a hűtő, 3 nap elvileg meg se kottyan egyiknek se, szóval kb 99%, hogy nem romlott...)


Én is csak azt tudom mondani, vidd vissza, hátha visszaveszik.

Illetve azt, hogy ne vegyél többet háztól, ha ennyire bizonytalan vagy benne, mit érzel, milyen szagokat.

2016. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hűtőben volt elvileg nincs baja. Általában, ha a friss húst zacskóban tárolod a hűtőben megbüdösödik. Fura szaga lesz.
2016. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem szaglásztam még hurkát nyersen....eddig. Édesanyám szagolta meg mikor hazahoztam. És én is akkor szagoltam meg. Büdi volt tényleg. Nem husi szag volt (tudom az sem rozsa illetu) hanem kifejezettem büdös és ragados volt. Lemostam. A szag kevésbé lett érezhető de érezni az a kellemetlen erjedt állott szagot. Persze bem tudom pontosan leiirni hogy mit érzek. Nagyon feltaklatott mert jot akartam és nagyon rosszul sült el és még sok pénzbe is került. Ugy dicsérték az előző adagot csak azert mertem venni...

Holnap vissza viszem és bízom benne hogy vissza kapom a pénzt. Nagyon rossz érzés. Meg tudom hogy milyen lelkis vagyok. Remélem azért jól sül el és vissza kapom a pénzt. Tanultam belőle egy életre.

2016. febr. 17. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!