Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi ideig főzzek 25 db tojást?

Mennyi ideig főzzek 25 db tojást?

Figyelt kérdés
Húsvétra lesz!És még annyi, hogy akkor tegyem bele a tojásokat ha forr a víz vagy már az elején?
2010. ápr. 3. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én ha tojást főzök, berleteszem előre, nem akkor amikor forrni kezd.De csinálhatod úgyis, hogy megvárod ha felforr.

10 percig főződ, akkor már jó kemény lesz.

2010. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Miért forró vízbe kellene a tojást tenni? Hogy könnyebben megrepedjen?
2010. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem 25 tojás is ugyanannyi idő alatt fő meg,mint 1.Tehát a forrástól számított tíz perc jó lesz.
2010. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%
Lehet kapni tojásfőzőt, ne a tűzhelyen főzzétek már mint 10 éve tették.
2010. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A tojásfőző egy felesleges marhaság, a kislábosban is ugyanúgy megfő és egyel több kacat, amit pakolászni kell. Mint 10 éve... akkor dobj ki mindent és vegyél meg minden új marhaságot.

Én akkor teszem bele ha forr a víz, így tanultam gyerekkoromban és soha nem repednek meg a tojások. ha elég nagy az edényed, akkor ugyanúgy megfő 10 perc alatt, mintha keveset főznél.

2010. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mellesleg a forró vízbe tett tojást azért se értem mert megégetheti a kezet, miért jó és mi előny származik belőle? Arról nem is beszélve ha elengedem a tojást mielött a fenékhez ér odakoccanhat, az mire jó?
2010. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Azért jó a tojásfőző mert be tudod rajta állítani hogy milyenre főzze meg. Nem kell azó rát nézni, figyelni, várni, ott ülni mellette. Ha kész van akkor jelez. És nem egy nagy összeg, a nem túl spéci fajtát már 5000ft-ért vagy még olcsóbban is be lehet szerezni Tescoban, Lidl-ben. És ha lágytojást akarsz akkor olyat főz, ha félkeményet akkor pedig olyat. Valljujk be hogy a tűzhelyen nem mindig olyanra sikeredik mint szeretnénk, hacsak nem stopperórával ülünk mellette.
2010. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért égetnéd meg és koccanna oda? Beleteszed egy evőkanálba és úgy rakod bele. Ezt kb. 5 évesen tanultam, nem igaz, hogy nem jöttéál rá magadtól felnőttként...
2010. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Soha nem ülök mellette és sikerülni szokott. Nem való neked a konyha, ha ennyi sem megy kütyü nélkül...:)
2010. ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha a tojást jóelőre kiveszed a hűtőből és normális szobahőmérsékleten tartod egy ideig, akkor mindegy, hogy hideg- vagy forróvízben főződ-e őket4
2010. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!