Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik zsírral főznek: hányszor...

Akik zsírral főznek: hányszor használjátok fel ugyanazt a zsírt?

Figyelt kérdés
Úgy szoktam, hogy ha csirkét készítek, akkor leszedem a bőrét, megcsinálom töpörtyűnek és ami zsír így kiolvad belőle, abban sütöm ki a csirkét. Ezt a zsírt így hányszor használhatom fel?
2016. ápr. 7. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Ennyiből nem marad annyi zsír, hogy gond lenne elfogyasztani pl zsíroskenyérnek, retekkel, újhagymával uborkával.

Ha így nem akarod, akkor elfőzheted pörkölt alá, vagy rántásnak pl.

Én is ugyanígy csinálom, ahogy te, kisütöm a bőrét, a háját, de többnyire el is megy a csirke megsütésével, sőt van amikor pótolni kell még zsírral.

Ha marad, akkor a előbbiek szerint használom el.

2016. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Én most azt tervezem, hogy rokonoktól, hentestől stb elkérem a bőröket, ők úgyis csak kidobnák, én meg imádom a töpörtyűt, a zsírban sült húst, így elég sok zsírt össze tudnék gyűjteni.
2016. ápr. 7. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Ezt én is csak rántásnak használom. De pl.sertészsírban szoktam rántottat (hús, sajt, máj, gomba) sütni 2x,utána krumplihoz még mindig jó.
2016. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ez való igaz, hogy krumplihoz a disznózsírt is fel lehet használni, ha már pl rántottunk benne , akár kétszer is.(én finomszűrőn leszűröm a rántotthús után, a barna alját sem hagyom benne ) A krumpli valójában tisztítja a zsírt. De ennél többet nem bír ki, mert azért eléggé fel van hevítve, vagyis azért mégiscsak károsodik.
2016. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Azonnal megeszem, amiben sütök, igaz, otthon megtanultam, hogy ne süssek bő zsírban... Ha majd felavatjuk a fritőzt, akkor majd sokszor sütök benne. Kókuszzsír, illik bírnia.
2016. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!