Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszeru magyar suti recept?

Egyszeru magyar suti recept?

Figyelt kérdés
Angliaban elek, es a munkatarsamnak szeretnek valami egyszerubb bucsu sutit sutni, de mindenkeppen magyar sutit szeretnek. Csak tortak jutnak eszembe keresgettem a neten de nem talaltam igazan jot. Tippek?
2016. ápr. 21. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pl: rigó jancsi, mákos guba, somlói galuska, aranygaluska, dobostorta, beigli, pozsonyi kifli
2016. ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ZSERBÓ


2 dkg élesztőt 1.5 dl langyos tejben egy kiskanál cukorral felfuttatunk.35 dkg lisztet 20 dkg margarinnal elmorzsolunk.Hozzáöntjük a megkelt élesztőt,5 dkg cukrot egy tojást és jól összedolgozzuk.

A tésztát 3 egyenlő részre osztjuk.Kinyújtjuk.

Az első lapot beletesszük a tepsibe, baracklekvárral megkenjük,és megszórjuk porcukorral elkevert darált dióval.

Ráhejezzük amásik lapot ismét kenünk,szórunk.

A haradik lappal befedjük.

A tetejét villával megszurkáljuk és egy órát kelesztjük.

Előmelegített sütőben közepes lángon sütjük.

Ha kihült a tetejét olvasztott csokoládéval vonjuk be.

( Az én tepsim 37×26 cm)

2016. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rákóczi túrós.(ha kapsz valahol túrót )
2016. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A zserbó jó, de nekem az a tapasztalatom, hogy külföldön a dió annyira nem népszerű és sokan allergiások rá.

Én pitét csinálnék, meggyeset ha van meggybefőtt vagy almásat. Csináltam már buktát az ízlett nekik, de az nem túl különleges (de könnyű megcsinálni).

2016. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kossuth kifli, többféle is van a neten, nekem a Nosalty-s tetszik legjobban, már csak az alapanyagokat figyelembe véve is.
2016. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Igen turo az van neztem is a receptet de a tetejet nem biztos hogy szepen megtudnam csinalni. Na meg baracklekvart se lattam meg sehol csak epres szilvas vagy erdei gyumiset. Azzal is finom lenne?
2016. ápr. 21. 20:12
 7/12 A kérdező kommentje:
Dio van viszont a mak "bevan tiltva" :D a rigo jancsira ranezek :)
2016. ápr. 21. 20:13
 8/12 anonim ***** válasza:

Rizskoch! A tetejére egy kis vanília-pudingot.

Ha egy üveg meggy-befőttet leszűrsz, a lisztbe-forgatott meggyet belekavarod és úgy sütöd meg, akkor a gyümölcs nem fog leülni a rizskoch aljára!

2016. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ooo ez nagyon jo otlet! Koszonom:)
2016. ápr. 22. 19:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, csak egy baja van, hogy nem magyar! Sajna, de való .
2016. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!