Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mai fiatal hölgyek, lányok...

A mai fiatal hölgyek, lányok nők tudnak e főzni és sütni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 15:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki tud és van aki nem - ugyanúgy, mint ezelött 50-100-200-500 évvel is
2016. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Most leszek húsz, igazából nem mondanám, hogy tudok főzni, hiszen egy csomó mindent nem csináltam még, de amit csináltam az sikerült. Igazából most tanulom. De szerintem nem vagyok elkésve vele, sokáig nem érdekelt a dolog, viszont most már igen. :)
2016. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
100%

Amikor megemlítem a fiúknak, hogy a sütés-főzés a legkedvesebb hobbim, akkor legtöbbször az a reakciójuk, hogy nagyon ritka az ilyen... Hát én nem tudom, a baráti társaságomban sok ilyen lány van, mint én. Szerintem nem olyan ritka, hogy a mai fiatalok főzőcskéznek. :)


Én már jó pár éve rájöttem, hogy a sütés-főzés egy jó kis móka, élvezem, mert kikapcsol. És éppen ezért kezdtem el cukrásznak tanulni, így most azt csinálhatom, amit szeretek is. De ezen kívül nekem az is örömet okoz, ha másnak süthetek vagy főzhetek. :)


19|L

2016. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
"Nem báttya ,de kössz :D" Csak arra kivántam felhivni a figyelmedet öcskös, hogy ne általánosits. Van aki nem tud, de olyan is van aki nagyszerüen.
2016. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

Imádok főzni, sütni. Egészségtudatosan élünk, így alapvető, hogy nem veszünk ipari feldolgozáson átment termékeket, hanem magunk készítünk el szinte mindent.


Természetesen a férjem is jól főz.


Az olyan kisfiúktól meg, mint te, akik a nőtől várnák el, hogy ellássák, mint az anyjuk... hányingerem van, szánalmasok vagytok.

2016. ápr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%
Egészen kicsi korom óta sütök, ha szükséges főzök is (nem mirelitből). Mindkettőt nagyon szeretem most is. :)
2016. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól főzök, számomra fontos, hogy egészségeset egyek. A vőlegényem is kitűnően főz, és igen, el is pakol/mosogat maga után. Tudod édesem, van akit nem kell kiszolgálni és nem életképtelen csak azért mert férfinak született:) 24/N
2016. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Mik azok a mai fiatal lányok? Én sajnos már túl vagyok a huszonötön, beleférek. Tudok főzni és hobbicukrász vagyok.
2016. ápr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
34%
Én tudom! Penny, okos megoldás!
2016. máj. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Engem nagyszülők neveltek. Nagyon lusta gyerek és tini voltam, tipikusan keveset segítettem otthon - ráadásul nyugdíjas emberek mellett rá se volt szorulva a család. Mire hazaértem az iskolából, ki volt mosva, meg volt főzve, átlagosan hetente-kéthetente egyszer volt sütemény stb-stb.


18-19 évesen kezdtem sütögetni, most 23 vagyok, 21-22 évesen kezdett érdekelni a főzés. Még épp időben, mert egy Nagyitól van mit tanulni.


Én azt látom sajnos, hogy a főzés és sütés, mint olyanok, háttérbe szorulnak.

A dolgozó emberek kifőzdébe járnak.

Ami a leginkább feltűnik, hogy egyre nő a mirelit és egyéb félkész ételek felhasználása. Pedig ha mi főzünk alapanyagból, nemcsak hogy jobban tudjuk, mi kerül bele az ételünkbe /"jobban", mert igen, lehet mondani, hogy: és az alapanyag honnan van vajon?/, hanem az öröm, az érzés, hogy az a miénk azért jó - nekem legalábbis számít.

Gombócot szerintem sajnos alig valaki állít össze otthon saját maga (pedig húsz perc és nem nehéz), a piskótát a tortához alig valaki süti maga (ez nincs is húsz perc, a sütés alatt meg el lehet mosogatni és takarítani). Mit megsütni a piskótát? Az csoda sajnos, ha egyáltalán a krémet és a gyümölcsöt házilag rakja rá valaki.

A szószokról, a majonézről ne is beszéljünk. :( Nagymamámat karácsony táján felhívta valaki, hogy milyen márkájú majonézt vesz. Rövid volt a beszélgetés, mert közölte, hogy ezt nem veszi, hanem készíti...

Idős embereknek olyan receptjeik vannak több ételre is, ami nagyon jó végeredményt ad, az emberek dicsérik és nem is egyszerű elrontani.


Amit a félkész-mirelit ételek szaporodásán kívül tapasztalok, (és így, ebben a formában még cikkben is olvastam mástól is) az az, hogy sajnos ma a legtöbben hús-körettel típusú ételeket főznek. Rántott hús, hirtelen sült hús, sajtos hús, ilyen hús olyan hús rizzsel, (por alapú) szósszal, krumplival, jó esetben salátával.

A levesek és a főzelékek szép lassan kihalnak. :( (Vagy maximum zacskósleves.)


Nem rég óta érdekel a főzés, a sütés se annyira, de szeretnék rendesen megtanulni és alapanyagokból. :)

Egyszer még hasznos is lehet amúgy!

2016. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!