Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon finom, nem túl sok...

Nagyon finom, nem túl sok "extrával" ellátott tésztát szeretnék késziteni?! . A lényege, hogy ne legyen száraz.

Figyelt kérdés

hozzávalóim ami van: paradicsom, paprika, tejföl, főtt tojás, esetleg sárgarépa, karalábé..:)))meg tészta..és persze fűszerek:D

Szóval ezekből valami jóóóóó szaftos tésztát lehetne?


2010. ápr. 8. 07:03
 1/3 anonim ***** válasza:

szia! csinálj a zöldségeidből egy jó pörköltet / ha van hagymád is/jó szaftosra, vagdald bele a főtt tojásokat, keverd össze kifőtt tésztával.tejföllel gazdagítsd és be a sütőbe , hogy összemelegedjenek.paprikát, paradicsomot, csak annyit, amennyit egy pörköltbe is tennél.ha nincs hagymád,akkor csak összepárolva, de ugyanígy.ebben az esetben egy kis reszelt sajt sem árt a tetejére, meg fűszerek, amid van otthon.

üdv.

2010. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A paprikát, sáregarépát meg egy hagymát vágj össze csikokra illetve kockára, kevés olivaolajon párold meg ne túl puhára. FÜszerezd izlés szerint - nekem só, bors, bazsalikum, fokhagyma jönne rá - , és keverd bele a tejfölt. A tojást kockázd fel, és a kész mártásba keverd bele, de ne törd össze egészen. Ha kevésnek találod a szaftot, akkor a tejfölt higitsd kevés vízzel vagy húslevessel és süritsd be liszttel vagy keményitövel (sok nem kell bele, 1-2 teáskanálnyi böven elég.) Ha van esetleg valamennyi sonkád otthon, akkor azt is rakj bele még a legelején apróra vágva.

A tésztát kifözöd, és összekevered a mártással.

2010. ápr. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok.Köszönöm!!Én is igy gondoltam valahogy.De pl. a sütős ötletre nem is gondoltam..Éppen ezért tettem fel a kérdést, h lássam h aki már gyakrabban késziti, azok hogyan kombinálnak.
2010. ápr. 8. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!