Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen gyors és egyszerű...

Ti milyen gyors és egyszerű ételeket szoktatok készíteni, amihez nem kell sok drága hozzávaló? Tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Rakott krumpli felturbozva, 1 reteg szeletelt nyers krumpli 1 reteg tarja. Ezen tejfol, hagyma karikak vegul ujabb retrg krumpli, es tejfol. Gyors egyszeru, 2 felnott + 7 evesnek 2 napig eleg.
2016. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olívás, fokhagymás, chillis spagetti. Kell hozzá olíva, 3-4 evőkanálnyi amin megpirítasz vagy tíz gerezd összezúzott fokhagymát, tegyél bele chillit vagy erős paprikát is, sózzad, borsozzad. Ezt kell összekeverni kifőzött spagettivel, nagyon jó. Tehetsz még rá friss petrezselymet vagy sajtot is a végén, de nem muszáj.
2016. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Bármilyen tésztaétel jó, tegnap sima túrós tésztát ettünk, ma tésztasalátát a maradékból (ment bele paradicsom, paprika, uborka, sajt, virsli, a maradék tejföl és egy kis majonéz), ezt nagyon szeretjük és laktató is.

A főzelékek is jók, krémlevesek is (főleg ha van fagyasztva húsleves leve és azzal főzöm).

Én a natúr szeletet is szeretem, ha vékony szeletekre van vágva a hús, akkor hamar megsül.


Gyorsaságra egyébként szerintem az a megoldás, ha az egyik napi étel maradékát felhasználod a következőhöz. Pl. pörkölt maradékából lehet hortobágyi palacsinta, de gulyásleves is, a natúr szelet maradéka mehet másnap egy salátába. Ha nincs hozzá hangulatod, akkor érdemes lefagyasztani a maradékokat és máskor felhasználni.

2016. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

A tésztafélék alapvetően ilyenek. A tészta olcsó, kifőzöd, ehhez eddig túl sok minden nem kell. :) Sajtos-tejfölös tészta, túrós-tejfölös tészta, mákos, stb. Mind filléres étel, könnyen elkészíthető, egyszerű, és fél óra alatt kész van.

A rántott sajt sem drága, vagy bonyolult étel, sokszor csinálok én is. Sütök hozzá krumplit, esetleg főzök ki rizst.

De most baromi sok ilyen, és ehhez hasonló egyszerű-olcsó kaja eszembe jutott, ha kicsit konkrétabban megmondanád, nagyjából milyen kajákra gondoltál, több tippet is mondok :)

2016. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Tojásételek. Ha minden étkezésre azt eszem (márpedig azt eszem), akkor sem unom meg őket soha. A bonyolultabbakat még nem is kell használnom.


A páromnak pedig sárgaborsófőzeléket készítek. Annyi, mint rizst főzni, mivel semmi nem kell bele (jó, fűszerezni szoktam). De fasírttá átalakítani is könnyű.

A legtöbb zöldségből készíthető fasírt. Vagy pörkölt. Vagy leves. Vagy curry. Vagy megsüti az ember őket és kész, opcionálisan tojást is üthet rá.


Nem szoktam bonyolítani, mivel a fentiek annyira csodálatosak, hogy nincs komplikált étel, ami überelné őket számunkra.

2016. máj. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
47%

Előttem a profik megnyilvánultak. Kivéve a tojásételekkel nem értek egyet, a tojás drága. Tükörtojás abból a leggazdaságosabb. Rántotta már nagyon nem.


- bundás kenyér (akár erősen száradásnak indult kenyeret is feléleszti a folyamat)

- Spagetti: 2oo ft egy tészta, ha van kerted, mégjobb, akkor lehet paradicsomod is rá. Kis liszt, kis zsír, kis amitakarsz és kész.

- Rizs: anno rendszeresen ebédeltem 15o ft-ból káposztás rizs képében.

- Fényevés (mondjuk ez baromság)

- Porcsinfőzelék - ez kipróbáltam és erősen elkészítés-függő, de ehető (valamirevaló kertben megterem gyomnövényként)

- Tejespite.

2016. máj. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

- A rakott krumplit baromfi-virslivel (=ez utóbbit 500 ft/kg-ért mérik), tegnap ez volt

- Tojásos nokedli salátával

- Resztelt máj (sertés máj 400 Ft/kg!), abból minimum 3-4 ebédet 2 főre ki tudsz hozni!!

- Rizseshús csirke-csontos részekből

- Spencer-féle hagymás bab, egy db-ka füstölt kolbival!

2016. máj. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Én csirkemájat szoktam hagymásan megsütni, az is olcsó 200 ft fél kiló. ha többet csinálok fél kilónál, akkor ledarálom , 2-3 főtt tojással, jól befűszerezem (bors, majoranna, só ) mustár, kis tejföl, hogy krémes legyen.

1-2 napig a hidegkaja is megoldott.

A brassói is nagyon hamar meg van, főleg kicsontozott csirkecombból, ami szintén nem drága.

A csirkecomb,-máj nagyon barátságos áron kapható és nagyon sokoldalúan felhasználhatók.

Sütve, rántva, pörköltnek- rizzsel, krumplival, tésztával-

egy óra alatt kész egy ebéd.

Zöldségeket is érdemes rántani, finomak és egészségesek.

2016. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Zöldségkrémleves, zöldséges rakott tészta, rizs, kuszkusz vagy csicseriborsó, lencse, hajdina zöldségekkel

Grill zöldségek, töltött paradicsom/paprika/padlizsán/cukkini/gomba, gombaragu vagy pörkölt, zöldséges házi tortilla vagy palacsinta, ratatouille, lecsó, zöldséges curry

2016. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
41%
Nem tudom miért lett 32%-os a válaszom, de idióta némber volt, aki ezt eszközölte. Nem ismeri a porcsint vagy mi a baj? Idióták.
2016. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!