Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pontos leirást szeretnék,...

Pontos leirást szeretnék, hogy készitsek itthon Smile /mosolygós/ burgonyát? Tudom, egyszerűbb lenne fagyasztottat venni, de az drága,

Figyelt kérdés
2016. ápr. 5. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem karikára kell vágni a hámozott nyers krumplit, és smilie linzer szaggatóval kinyomni a szemeket, szájat. Ki is próbálom :-)
2016. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de egy angol videon láttam, főtt krumpliból készült csak nem tudom leforditani
2016. ápr. 5. 19:29
 3/13 anonim ***** válasza:
HA belinkeled a videót, akkor sokan le tudják fordítani.
2016. ápr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Találtam egyet:


hozzávalók:

1 nagy fött krumpli

2 teáskanál reszelt sajt (pl. parmezán)

só ízlés szerint

1/2 tk chilipor

1/2 tk oregano

2-3 tk kukoricaliszt


olaj kisütni.


A krumplit lereszelni, a füszerekkel ízesíteni, a sajtot és a kukoricalisztet beledolgozni, a tésztát 30 eprcre hüröbe tenni.

Utána egyforma golyokat formázni belöle, ellapítani, egy szívószállal szemeket, egy kanál hegyével szájat szírni mindegyikbe.


Forró olajban kisütni és ketchuppal fogyasztani.

2016. ápr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,

https://www.youtube.com/watch?v=9oBJ-c-z9gQ

én ezt találtam

2016. ápr. 6. 06:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Ennek a receptje:


1 nagy krumpli megpucolva, megfözve

3 tk kukoricakeményítö

1/4 csésze liszt (1 csésze = 230 ml)

3 tk prézli

1 tk só

1,5 tk bors

2 tojás


Ebböl tésztát gyúrni, vékonyra kinyújtani, kerekre kiszaggatni, szívószállal és kanállal szemet-szájat készíteni és forró olajban kisütni.


Az elözö receptet ennek alapján írtam le, ez füszeresebb:


https://www.youtube.com/watch?v=Yf6sW7ZHdTw


Szeritnem mindkettö jó lehet, ha kipróbálod, írj majd vissza, hogy milyen lett.

2016. ápr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segitett! :)
2016. ápr. 6. 09:17
 8/13 anonim ***** válasza:
Sok sikert, és majd írj, hogy milyen lett:)
2016. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ma megpróbáltam nem arra figyelni, hogy mekkora gondok vannak a hátamon, igy hozzá kezdtem a smile-k készitéséhez :D. Igaz, hogy van videó, meg leirás, de akinek jó sok ideje és türelme van, na akkor gyártson smile-t. :D Mivel a burgonya mennyisége egyik videóban sincs megadva , igy jött a dekázás . Jól elszórakoztam :( egy kis mennyiséggel majd 2,5 óráig. Ehető lett, de sokat tanultam mig kisérleteztem, hogy ha még egyszer rászánnám magam, hogy is csináljam.
2016. ápr. 14. 17:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszi a visszajelzést. Az igaz, hogy a krumpli mennyiségét sehol nem adják meg, de azért ügyes vagy, ha siekrült kikisérletezni.
2016. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!