Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon egyszerű süti/torta?...

Nagyon egyszerű süti/torta? Meg tudnám csinálni?

Figyelt kérdés

Anyukám szülinapjára szeretnék valami egyszerű/gyors süteményt vagy tortát csinálni, akár sütés nélkülit, mivel csak kevés időm lesz, amikor nem lesz itthon, ezért nem fognék bele egy fél napig tartó desszertbe:D

Tudtok ajánlani valami receptet, amit elkészítettetek már és nem bonyolult egy kezdőnek sem? (Szereti a csokisat, gyümölccsel, de nyitott bármire.)

17/L



2016. jún. 13. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pont tegnap csináltam egy egyszerű "böködős" tortát (angolul 'poke cake'), bár nagyon leegyszerűsítve.


[link]

Ezt a tétsztát csináltam meg hozzá, nagyon egyszerű, és nem száraz, pont jó. Amikor megsült, fakanál végével megböködtem (hogy legyenek benne lyukak, viszont vigyázz, hogy ne nyomd le az aljáig), és rácsorgattam az előzőleg elkészített pudingot, ami így - egy kis rásegítéssel - belefolyt a lyukakba. A tetején elkentem a maradék pudingot, és színes tortadarát szórtam rá, de mivel anyud szereti a gyümölcsöt, rakj rá azt (egy kis eperrel mennyei lesz). Ez az egész kevesebb, mint egy óra alatt megvolt, negyed órát pihent, aztán a húgom rá is ugrott. (:

Jó sütögetést! (:

2016. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ilyet csináltam régebben anyu szülinapjára

- törj össze háztartási kekszet, mondjuk 1 csomagot. Tegyél hozzá 1 kanál lekvárt, egy kis rumot , 2 kanál kakaót, pici margarint. És gyúrd össze. Hogy összeáljon adhatsz hozzá egy pici vizet is. Így kapsz egy barna masszát , amiből csinálhatsz gombócokat, aztán kókuszban megforgatod és voáláá, késza kókuszgombóc.

2016. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
muffin 30 perc alatt megvan és nem nagyon lehet elrontani, csak akkor ha rossz a recept. Egyre figyelj a recepteknél mindig legyen benne zsiradék (olaj, vagy olvasztott vaj), valamilyen liszt, cukor és valamilyen tejtermék (tej, vagy joghurt) sajnos néha még ezeket is kihagyják a receptekből és akkor valóban ehetetlen lesz. Ha ezek az alapok megvannak akkor nem tudod elrontani.
2016. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, a muffin eszembe sem jutott, pedig azt díszíteni is lehetne, jó ötlet!:)

A többit is megnézem, úgyis még van 1 hetem eldönteni:)

2016. jún. 13. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!