Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a kukoricadara? Ebből...

Mi a kukoricadara? Ebből csinálunk tejbegrízt?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
A kukoricadara az kukoricadara. Abból a puliszkát csinálják. A tejbegrízt búzadarából főzik.
2016. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. jún. 14. 23:36
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Valóban, ha búzadarát főzünk sűrűre a tejjel, akkor az a tejbegríz!

Ha kukorica darát főzünk össze a tejjel, akkor annak a neve már nem kukoricagríz, hanem puliszka!

Egyébként vettem (búzadara helyett) rizsdarát azért, hogy tejbegrízt abból, ... ég és föld az íze, másrészt viszont negyedannyi is elég belőle, mert sokkal szaporább.


A kukorica darát a puliszkán kívül még panírozáshoz, zsemlemorzsa helyett!! lehet használni!

2016. jún. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Mi a Google? Ott talál választ az, aki veszi a fáradtságot, hogy maga keresse meg az őt érdeklő, egyértelmű dolgokat?
2016. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

bocsánat 3astól kérdezném-a rizsdara amit már próbáltál az most akkor jó vagy nem?

nagyon érdekelne.

kicsit tejberizs-ízeket lehet majd elvárni tőle?

nyilván az állaga nem olyan lesz de ha ízre igen-akkor ez egy nagyon jó valami...

2016. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A rizsdara nem rossz, csak meg kell szokni!

Arra vigyázz, hogy sokkal szaporább, tehát kb. fele annyit kell a forrásban levő tejbe tenni, én az első főzésnél ezzel rontottam el, ezért túl kemény, és ízre is túl tömény lett.

És ne felejts el bele vaníliás-cukrot, akármilyen ízesítést rakni, mert én ráadásul szűzen kezdtem enni! :))

2016. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kukorica darát nem muszáj tejjel enni. Lehet belőle ehető ételeket is készíteni. :) Pl. pörkölt szerű dolgot önteni rá, majd megszórni esetleg sajttal, vagy túróval.
2016. jún. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
oké köszi,gondolom a dara is ugy viselkedik mint a rizs-azaz nagyon megduzzad.de jó,hogy kiemelted ezt a fontos dolgot mert magamtól nem jutott volna eszembe akkor sem ha tudom,hogy a rizs mit művel... :))
2016. jún. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
:)))
2016. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!