Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Életemben először sütöttem...

Életemben először sütöttem gyümölcstortát, de félek hogy nagyon elrontottam?

Figyelt kérdés
Azt hiszem túl sok zselét csurgattam rá és elázott a tészta, ezt helyre lehet még hozni? Ehetetlen lesz így az egész? 14/L
2016. jún. 19. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha eláztatta a zselé, azt kiszedni belöle nem lehet. (Valószínüleg még túl meleg volt a zselé, és azért folyt a tésztába is bele)

Igy is ehetö, nem is igazán rossz, de nem a megszokott íze van.

A legtöbb ember az elsö pár alkalommal így jár, nem te vagy az egyedüli, emiatt ne legyél elkeseredve és ne add fel a sütést.

2016. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, el fog fogyni, más is járt már így...:-) Tedd be a hűtőbe, hogy jól megdermedjen a zselé, ha teleraktad gyümölccsel, krémmel/pudinggal, jó eséllyel észre sem veszik.
2016. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat, kiderült hogy a zselatin valamiért nem dermedt meg teljesen, ezért elfolyt... De megkóstoltuk és alig lehet érezni, a tésztának picit fura állaga lett, de tényleg nem durva. :)
2016. jún. 19. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom, hogy csináltad a zselatint, de vannak gyümölcsök, aminek a leve megakadályozza a zselésedést. Ezen kivül ha nem zselatint, hanem keményítöt használsz, az sokkal jobb, nem kell vele várni és nem folyik szét.
2016. jún. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Az a lényeg, hogy megcsináltad! Legyél büszke magadra, hogy egy ilyen világban ahol a sütés - főzés tabu téma,(azaz nem egy kedvelt dolog) mégis megpróbáltad és megcsináltad!! Lehet elsőre nem az igazi, de lehet a második alkalommal se lesz tökéletes, de hidd el hogy senki sem mesterszakácsnak születik és gyakorlat teszi a mestert. Mellesleg férfiként örülnék neki ha a barátnőm is főzne :D 18/F
2016. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!