Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez normális, vagy nagyon...

Ez normális, vagy nagyon elrontottam?

Figyelt kérdés
Életemben először főztem bográcsban, babgulyást. Mindent megfelelően raktam bele (hús, füstölt hús, só, bors, bab...stb) de valahogy nagyon sűrű lett. A kanál áll benne, lehet, hogy sok husit raktam bele? A bogrács 60 literes 15 kg húsból csináltam a gulyást.

2015. aug. 14. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok víz kell bele főzés közben. A bográcsból rengeteg elpárolog.
2015. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért a 15 kiló hús se semmi.. :D
2015. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, azért lett sűrű mert elrontottad az arányokat. Túl sok szárazanyagot tettél bele, és az egyébként is kevés levéből elpárolgott. Szerintem ennyi anyagból 120 liter is kényelmesen kijött volna, de egy menzán megfőznek belőle 2-300 litert is.
2015. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zolidobos ***** válasza:
Nem menzásan 15 kiló hús gulyásnak 80-100 fő. Ehhez "jár" személyenként indulásnak 4-4.5 deci lé, a forrásra is számolva!
2015. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Első babgulyásom volt. Nővérem esküvőjére csináltam, nálunk voltak a vendégek. De szerencsére ízlett mindenkinek.
2015. aug. 14. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ízét senki nem vitatja. :) Ennyi hús csak jó lehet. De legközelebb kevesebb anyag, több lé! :)
2015. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pont így "elrontva" szeretem. Jó sűrűn. :)
2015. aug. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A vizet folyamatosan, szükség szerint töltsd utána, mit amikor pásztortarhonyát főzöl!
2015. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!