Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudok készíteni ebből a...

Mit tudok készíteni ebből a pár összetevőből? paradicsom, vöröshagyma, tojás

Figyelt kérdés

segítsetek légyszi:)

(só van és ha nagyon muszáj lisztem is)



2016. jún. 21. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ebből roppant fantáziátlanul hagymás rántottát sütnék, és megenném a paradicsommal.
2016. jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Hagymás-paradicsomos rántottát :D


Vagy nokedlit is csinálhatsz, és ráütheted a tojást, a paradicsomot meg megeszed mellé.


A nokedlihoz először is forralj vizet egy nagyobb edényben. Kell hozzá liszt, egy jó marékkal pl. Tegyél bele egy csipet sót, üss bele egy tojást, és keverd össze. Hígítsd fel annyi vízzel, hogy sűrű krémet kapj. Keresd meg a nokedliszaggatót (aka nagylyukú sajtreszelő - ha férfi vagy)


[link]


Helyezd a forró víz fölé, adagold bele a masszát, és valamilyen kanál, lapos végű fakanál vagy ilyesmi segítségével passzírozd át a lyukakon a tésztát a forró vízbe. Kicsit kevergesd is, hogy ne ragadjon össze. Utána főzd 3-4 percig, majd szedd ki, és öblítsd le hideg vízzel.


Serpenyőbe tedd bele kis zsiradékkal, sózd meg, és üsd rá a tojásokat - amikor a tojás rásült, kész a tojásos nokedli. Paradicsommal jó lesz.

2016. jún. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tojáspörköltet, nokedlivel, paradicsomsalátával.
2016. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a három összetevőd van, akkor én is csak a fenti tudom.

Egyébként: [link]


(Remélem nem számít reklámnak, s nem lesz törölve).

2016. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is nyilván a rántotta ugrott be, akár belesütött, akár mellé evett paradicsommal.


A paradicsomos sült hagyma egyébként nagyon jó kenőke. Ez rápakolható a rántottára is, amibe előzőleg akár liszt is szórható (bár zabbal szerintem jobb), de tojásból sokféle sós kenyérpótló készíthető. Ha nem lennék igen lusta és/vagy éhes, piskótának sütném meg, mert most piskótakorszakom van s szerintem csodás dolog. De mikrós cuccokat is kreálok egy szilikonos edényben tojásból s valami lisztféléből (én nem eszem gabonát s általában keményítődús dolgokat sem, úgyhogy nálam más van benne, amiben sok a rost).


De töltött tojásnak is jó ez a hármas, főleg, ha némi fűszer, mustár is akad :)

2016. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek :)
2016. jún. 23. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!