Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott rántott sajtot...

Fagyasztott rántott sajtot kilehet vajon sütni a rendes sütőben, tepsiben sütőpapíron? :D

Figyelt kérdés

2016. jún. 24. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt imádom a magyar nyelvben :-)

Vajon ki lehet-e, vagy vajra téve, mint tejtermékre?

De egyébként igen, én mindig így sütöm, és zsiradékot sem teszek alá ha bolti, mert a sütőpapír egy csoda, meg aztán úgyis van annyira zsíros, hogy nem ég le.

2016. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és magas hőfokon, mert nem az a lényeg, hogy melengessük, hanem a panír gyorsan megpiruljon. A sajton nincs minek megsülni, csak megolvadnia kell.
2016. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Kész is! Tényleg nem rossz, az lehet a gond, hogy túl sütöttem kicsit... Csak semmi kaja nem volt itthon és őrült éhes voltam és nem akartam olajjal szórakozni. Nem is csináltam hozzá semmit csak lekvárral meg kenyérrel betolom :D


Eredetileg mit jelent a kisütni? Nem vagyok otthon nagyon a konyhai kifejezésekben. Lehet a nememből adódóan... :)

2016. jún. 24. 14:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kisütni szó alatt semmi ördöngősséget nem kell érteni. Megsütni és kész. Van amit gyorsan sütünk "ki" ropogósra, van amit lassabban zsírjára. A sajtot azért szoktuk gyorsan magasabb hőfokon, mert a panírnak kell megpirulni, miközben arra kell törekedni, hogy a sajt még benne maradjon. :-) Sajtot pont nem a legegyszerűbb jól megsütni. Mi volt amúgy? Camembert, vagy trappista?
2016. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor mi az amit imádtál itt a magyarban? :)


Trappista... iszonyat éhes voltam megettem ötöt :D mondjuk nem óriásiak azért.

2016. jún. 24. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy a "vajon"-ra gondolt, mivel lehetne két jelentése is a fent leírt mondatodra.


off: Ha már magyar nyelv -> ki lehet vajon sütni, nem pedig kilehet vajon sütni (kisütni, ezért elválik)

2016. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Arra gondolt, hogy vajon, mint kérdőszó, vagy pedig vajon, mint tejipari terméken. :D
2016. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ugh tényleg! Hát, ez tényleg gyönyörű :D És én meg annyira bele voltam ragadva a saját értelmezési irányomba, hogy hiába írta le, úgy sem értettem meg :D Jó kis lecke...
2016. jún. 24. 16:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én még mindig nem tudom melyik formájára gondoltál a "vajon"-nak :DD

Én először a kérdőszóra gondoltam, de most már inkább a vajra tippelnék talán.

2016. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kérdőszó volt jól érezted :)


"Vajon ki lehet-e, vagy vajra téve, mint tejtermékre? " Ez a mondat is vicces, hogy hogyan érthettem, hogy nem esett le belőle. Valahogy azt hittem, hogy a "kisütni"-vel van valami trükk és hogy az eredetileg biztos azt jelenti, hogy vajon kisütni valamit és most itt a konyhában jártasaknak biztos az a fura, hogy sütőben sütésre használom :D

2016. jún. 26. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!