Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Érdekes, ritka, furcsa ételek?...

Érdekes, ritka, furcsa ételek? Húsból/belsőségből?

Figyelt kérdés

Ismertek ilyeneket? Például francia vagy japán konyhában sűrűk az ilyenek. Multkor Sanguinaccio Dolcet csináltam, ami egy olasz csokidesszert és sertésvérrel készült. Azelőtt sertésvelőt töltöttem canelloni tésztába és besamel mártást tettem rá.

Valami ritka és érdekes ételekre gondolok (esetleg receptel), amit nem sokan szoktak csinálni, viszont ínyenc és pikáns. Még egy példa a Tête de veau, ami borjú fejből is áll.


2016. jún. 27. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
disznósajt, kakasherepörkölt
2016. jún. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést még hányszor méltóztatol kiírni?


Nagyon ügyes vagy, hogy sanguinaccio dolcét csináltál (kisbetűvel írandó), a kutyát sem érdekli és már vagy 2 hónapja ezt reklámozod.


Ha annyira érdekelne a válasz rég rákerestél volna egy gourmet oldalon, de gondolom csak "dicsekedni" akarsz. Bár nem tudom mi olyan "érdekes" egy besameles velővel töltött cannelonin, de mindegy.


A tête de veau meg nem borjúfejből "is" áll, hanem abból áll, és egyáltalán nem ritka, hanem egy nemzetközileg ismert, nevesebb étel, ráadásul hagyományos karácsonyi étel a franciáknál, belgáknál is.


Mindenesetre ha nem kamu a kérdés, akkor figyelmedbe ajánlom pl. a japán shiokarát, a filippínó dinuguant, a régi keletnémet saures lüngerlt. Hajrá, jó étvágyat.

2016. jún. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Haggis. Skót nemzeti étel, birkatüdö meg egyéb ilyen alkatrészek vannak benne.
2016. jún. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pacal
2016. jún. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, most tettem fel előszörbezt a választ...nem szoktam ebben a kategóriában írogatni, de látom nem is fogok.
2016. jún. 28. 06:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Kérdést*
2016. jún. 28. 06:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de én is olvastam már pontosan ezeket az ételeket,amiket a kérdésben kiírtál, de lehet hogy egy másik kérdés kapcsán válaszban. Bár engem nem zavar, de kizártnak tartom, hogy két különböző ember pontosan ugyanazt írná, mivel nem pörköltről, vagy paprikáskrumpliról van szó.

Talán a " Nemzetek ételei, italai" topikban több partnert találnál eszme,-és receptcserére.

2016. jún. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tüdőtáskaleves

Kukóleves

Velős töltött hátszín

Vérpuding

Kapros velőkrémleves

Somogyi véres vadas

Veseleves

2016. jún. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Kulen. A sertés végbelébe töltött kolbászhús, ugyanúgy füstölve, mint más kolbászféleség.Úgy néz ki, mint egy kisgömböc :D
2016. jún. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!