Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak 2 tojás,1 csomag liszt,...

Csak 2 tojás,1 csomag liszt, és egy krumpli van itthol, mit lehetne kihozni vacsira?

Figyelt kérdés
Sajnos minden kaja kifogyott, és már a bolt is bezárt. Disznózsír még van bőven, és búzadara is , de nincs se kenyér, se rizsa, se tej, se tejföl, nó hagyma. Szerintetek mit lehetne összehozni a felsoroltakból? Fűszerek közül is pont az őrölt bors fogyott el, így tócsni kizárt, csak fehérbors van, paprika, valamint szárított petrezselyemzöld és őrölt köménymag... Lebbencstészta ami még van. Talán valamiféle tojásos, krimplis lepény, afféle cigánykenyér azaz vakaró kijönne belőle.

2016. jún. 29. 19:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Tojásos nokedli, palacsinta.
2016. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

már bocsi, de a nokedlit mivel enném meg? kérjek a szomszédtól egy kis maradék pörköltszaftot?


tej sincs, palacsintába az is kell, nemde? töltelék lekvár, nutella, túró? egyik sincs, csak amiket felsoroltam.

2016. jún. 29. 19:47
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Fűszeres tojásleves, lebbencstésztával. Annyival, hogy jól is lakjál vele.

Tócsnit egyébként fehérborssal is csinálhatod.

2016. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne háborogj, az első tojásos nokedlit írt, ha magad vagy a két tojás elég hozzá. Itt segíteni akarnak, nem akadályozni, amiért köszönet jár, nem hőbörgés...Szállj egy kicsit magadba.
2016. jún. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne lény finnyás,ha nincs pénz,teszel a nokedlire sót vagy vegetát!
2016. jún. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
tojásleveshez kenyér is dukálna, nem?
2016. jún. 29. 19:57
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Én tócsnit csinálnék, mert szeretem és bors nélkül is finom (pedig én szinte mindenbe teszek borsot, de anélkül is jó, ami jó). De egy krumpli kevés hozzá, nincs semmilyen más zöldség? Milyen ház az ilyen? Én 2 hónapig tudnék mit főzni, ha mostantól nem meghetnék boltba, bár tudom, hogy ez extrém helyzet s nekem is problémáim lennének hamar, mert most csak 200 tojás van itthon. De az nem árt, ha van a háznál ez-az. Rengeteg tartós élelmiszer létezik. Zöldségnél se várjuk meg, amíg minden teljesen elfogy. Szóval tanuljunk az ilyen esetekből.


Már este van, igazából egy rántottával is kihúzza az ember reggelig, nem? Illetve palacsintát is lehet csinálni, ahhoz csak tojás, zsír s valami lisztféle kell, a tej opcionális, sokan sosem teszünk bele.


Ha van élesztő, lehet krumplis, tojásos kenyeret sütni, nem rossz dolog :) Ha nincs, akkor kelesztés nélküli kenyeret lehet sütni akár kizárólag lisztből is, s megenni a tojásokkal, s egy sült krumplit is ehetsz. Bár én tócsniznék.

2016. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A jó palacsinta töltelék nélkül is ehető, de ha nincs semmid, s még válogatsz is, akkor mégis mit vársz?
2016. jún. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mit vársz? Vigyek át neked valamit? Segíteni akarunk és mindenbe belekötsz. Egyél kirántott fiókot, ahhoz van mindened...
2016. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
krumplis tészta a lebbencstésztából
2016. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!