Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nincs szép sárga színe...

Miért nincs szép sárga színe a húslevesnek? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
csirkét tettem bele,sok sok zöldséget, ételízesítő, bors.

2016. júl. 10. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Semmit nem rontottál el (esetleg az ételizesitöt kihagyhattad volna!!!!!!) Egy kis sáfrányos szeklice és olyan sárga lesz, hogy csuda!
2016. júl. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

mi a safranyos szeklice? nem tudom nalunk mi olyan van. szlovakiaba es magyarorszagon is szinte sokmindennek mas a neve,de kigooglezom. :-)

koszi a valaszt.

2016. júl. 10. 10:23
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Csak a kiskertben kapirgáló baromfinak lesz szép sárga húslevese, ha boltban, tápos csirkét vettél, akkor bizony arra "rá kell segíteni" valami zöldséggel, fűszerrel. :))
2016. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
amugy eszrevettem.multheten anyosom adott csirket, hazi volt. es a huslevesem abbol gyonyoru lett. most uzletbe vettem es nem olyan mint legutobb, ugy hogy igazad van kedves masodik valaszolo. :-)
2016. júl. 10. 10:41
 5/18 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudsz főzni, fűszerezni, hogy ételizesítőt kell használj?
2016. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
utolso: nem azt kertem h kritizaljanak, ki hogy foz. neked jol esne ha lehordananak? moderald magad vagy ne irj.
2016. júl. 10. 10:54
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Miért ne tehetne bele ételízesítőt????
2016. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Abban igazuk van a többieknek, hogy az ételízesítö fölösleges, és nem egészséges.


Viszont ami a leves szinét illeti, nem minden zöldség szinez hatásosan, márpedig a szít az adja (kivéve, ha házi, hízott tyúkból/kakasból fözted, ami valószínütlen.)


Amivel szinezni tudod és még az íze is jobb lesz, ha egy közepes sárgarépát nagyon finomra reszelsz (pl. sajtreszelövel) és ezt kevés (max. egy evökanál) zsiradékon - étolaj vagy a levesröl leszedett zsír - víz hozzáadása nélkül megpárolod, amíg egészen puha lesz. Ekkor finom szürön keresztöl öntsd a levesben, nagyon szép szint ad neki.

2016. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
87%
Jo megoldád a kurkuma (tasakos por fűszer). Finom (de nem viszi el a leves ízét), egészséges és gyönyörűen sárgítja a levest.
2016. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a baromfi miléte (honnét származik, mivel etették .. stb ) sokban befolyásolja a leves színét.A zöldségektől is kap színt, főleg, ha sok sárgarépa van venne. A zsírban kioldódik a répában lévő karotin, ez is befolyásolhatja a leves színét.

Sáfrányt használtak réges -régen, de még ma is aranyáron mérik. Viszont egy csipetnyi kurkuma nagyon szép sárga színt ad a levesnek, és más ételeknek is, aminek sárgának illene lenni. (pl, ha a tojás nagyon halovány, akár a nokedlit is sárgíthatjuk vele )Egy csipetnyi íztelen/szagtalan, de szépen színez, és természetes anyag.

2016. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!