Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elégge egyhangúak a reggeli...

Elégge egyhangúak a reggeli étkezésem + a vacsora is. Tudnátok valami jó kajákat mondani?

Figyelt kérdés

2016. aug. 9. 00:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
67%
Reggelire táplálék legyen, tojás meg egy szelet szalonna. Az kell a szervezetnek.
2016. aug. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Melegszendvicsek, zabkása, rántotta, bundás kenyér, ezekből rengeteg változat létezik.
2016. aug. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Reggelire müzlit eszem gyümölcsjoghurttal, este általában hideg vagy meleg szendvicseket, sokféle sajttal, sokféle friss zöldséggel. Mégis tegnap pont arra gondoltam, hogy ez nekem is unalmas... :D
2016. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Műzli (nem cukros szarok ha lehet), zabkása, szárított/aszalt gyümölcsök, magvak (kesu, dió, mogyoró, stb). tejjel/joghurttal/növényi tejjel/növényi joghurttal


Tojásból rántotta, omlett, tükörtojás, főtt tojás, bundáskenyér - zöldségekkel pl. hagyma, paprika, gomba, stb. kiegészítve


Knäckebröd vagy teljes kiőrlésű kenyér nyers uborka, cékla, retek, répa, paprika szeletekre vágva mártogatóssal (pl. tejfölös-fokhagymás, kapros túrókrém, avokádókrém, paprikakrém, körözött, padlizsánkrém, stb.)


Friss gyümölcssaláta vagy zöldségsaláta jégsalátával, fejes salátával, rukkolával, bébispenóttal vagy épp madárbegy salátával - valamilyen öntettel


Szendvicsek


Nyers avokádó, brie vagy mozzarella

Kecskesajt+füge vagy alma, körte

Camembert + eper, áfonya, málna

Ha akarsz eszel mellé kenyeret


Tortillatekercs, wrap zöldségekkel, salátával, öntettel


Tojáskrémmel, padlizsánkrémmel stb. töltött uborka/cukkini/paradicsom/paprika falatok


Lekváros/mézes/nutellás kenyér

2016. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a szezonális gyümölcsöket szoktam feldarabolni és bevinni a meloba reggelizni, esetleg egy kis zabkása rá. Könnyű kaja de laktató is.
2016. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha lenne pénzed rá akkor magad is tudnád...
2016. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Én gyakran eszek reggelire egy joghurtot
2016. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, az ötleteit.

#3/7 Egy cipőben járunk! 😄

#6/7 Jesszus😂 Ha valaki nem szeretne egyhangúan enni vagy mert hamar megunja a 'megszokott ízeket' akkor az már arra utal, hogy nincs pénze? Hát ez nem tudom honnan jött, de vicces. 👏

2016. aug. 14. 01:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a lepcsánkát (v. Kékpite). Szlovák kaja. Elkészítése: NYERS krumplit (ahányat akarsz) bereszelsz egy lábosba. Ezután törj meg 2 tojást, öntsd bele az egész tojás tartalmát (azt hiszem a tojás nem feltétlen kell). Önts bele tejet v. vizet. (só is kell persze) Aztán ezt addig kevergesd, míg homogén nem lesz. Végül a sütése: Úgy csináld, mintha palacsintát sütnél. Szóval merőkanállal szedj ki egy kicsit a lábosból, és hagyd sülni. Sokkal lassabban sül, mint a palacsinta. Akkor tudos, h a másik oldalára kell fordítani, amikor kicsit pirosabb a széle. Szerintem nagyon finom, ráadásul baszott olcsó.
2016. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez is egy érdekes változata a tócsninak, ahogy mi hívjuk :D Ahogy én szoktam, reszelt nyerskrumplit, tojást és lisztet keverek össze, hogy sűrű nokedli állagú legyen a massza.Ha nagyon sűrű, csak akkor teszek bele némi tejet vagy vizet. Én reszelek bele egy kisebb vöröshagymát, és borssal fűszerezem. Bő forró zsiradékban úgy sütöm, hogy több- kanálnyi halmot teszek bele, és kanállal széthúzom. Olyan kisebb rántotthús formájúak. Mindkét oldalát pirosasra sütöm, majd konyhai papírtörlőre szedem, hogy felitassa a felesleges zsiradékot.

Tényleg olcsó, de borzasztóan sok kalória van benne, szóval nem éppen fogyókúrás.

Mo-on hívják, tócsninak, lapcsánkának, lepcsánkának, macoknak... és a jó ég tudja még minek.

2016. aug. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!