Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Képtelen vagyok megenni a...

Képtelen vagyok megenni a nyers fokhagymát, viszont főzéshez rengeteget használok. Így is érvényesülnek valamennyire a jótékony hatásai?

Figyelt kérdés

2016. aug. 23. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Be kell áztatni enyhén sós vízbe kb 2-3 decibe 3 gerezdet kb 6-8 órára hűtőbe.

Akkor kicsit elmegy az ereje, és meg birod enni, és a levét is elkortyolhatod, mivel komolyabb hőhatás sem érte így az enzimek is nagyjából egyben maradtak benne.

A lényeg, hogy ne hirtelen fogyaszd különben "felforralja" a véred.

2016. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, főzésnél is benne marad elég sok illóolaj. Ha nyersen akarod enni, akko van, aki aszalt szilvába teszi bele a gerezdet, és úgy nyeli le. Kipórbálhatod te is.
2016. aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Semmilyen módon nem tudom nyersen megenni, sem beáztatva, sem álcázva, sem kapszula formájában. Egy idő után iszonyú hányingerem lesz tőle, mindenemen azt érzem és rosszul vagyok tőle. Viszont főtten szeretem, csak hát gondolom, úgy nem olyan a hatása.
2016. aug. 23. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát , ha semmilyen módon nem tudod megenni, akkor ne erőltesd.


Főzve a biológiai értéke háromnegyedét elveszti, ásványi anyagok, és rost marad belőle csupán.

2016. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A fokhagyma a főzés során szinte az összes jótékony hatását okozó vegyületét elveszti Mint ahogy a méz is elveszti az értékes összetevőit 40 fok felett.

2016. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor ezt buktam :( Köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 23. 13:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én apróra vágom és lenyelem , mint a gyógyszert,mindig étkezés előtt,utánna már nem érzem az ízét és nem bántja a gyomromat sem.
2016. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul vagy tőle semmiképpen ne erőltesd nyersen. Van, aki még ételbe sütve-főzve sem bírja.Te legalább az ételekben élvezed az ízét, amiért szeretjük a fokhagymát, és ez is egy fontos dolog.
2016. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!