Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudnék felhasználni...

Hogyan tudnék felhasználni kb.2 liter sárgarépalevet?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, bio sárgarépalé, párom vette nekem, mert hogy ez milyen egészséges és én "szeretem az ilyen dolgokat", de nagyon nem ízlik sajnos :( Pedig szeretem a répát, de ez a lé így natúrban számomra ihatatlan. Próbáltam mézzel ízesíteni, hátha úgy jobb, de reménytelen, bébiétel ízű.


Utálok pazarolni, nem szeretném kidobni, hiszen tudom, hogy valóban egészséges és nem is éppen olcsó dolog. Az interneten viszont mindenhol csak olyan receptet találtam, ami a sárgarépalé előállításában segít, nem pedig a felhasználásában.


Tudnátok valami olyan tippet írni, hogyan építhetném ezt be valamilyen ételbe? Bármilyen ötletnek örülök :)


Előre is köszi!


2016. okt. 25. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Összekevered almalével úgy iható

Vagy zöldsrégkrémlevws

Turmixalap gyümölcsökbek

2016. okt. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Én narancs vagy őszilével keverném, esetleg kenyérbe, sütibe tej helyett vagy csak keverve használnám fel. Esetleg kiadagolnám és lefagyasztanék belőle. (én még szappankészítéshez is felhasználnám)
2016. okt. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Krémlevesek felöntéséhez el tudod használni.Paradicsomsűrítményt is higíthatsz vele mártás állagúra.
2016. okt. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Régebben, amíg lehetett kapni, imádtam: Sárgarépalé + őszibarack lé együtt, cukor nélkül, csak natúr. Nagyon szerettem.

Ma már nem találom a boltokban, sajnálom.

2016. okt. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, centrifugálj le 2-3 db almát és az almalével finomabb a répalé is. Bár én simán megiszom a natúr lecentrifugált répalevet is. Na a cékla az már keverendő számomra is :-)
2016. okt. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mepróbálhatod kicsit megsózni - akkor is eltünik a bébiétel jellege, vagy ahogy többen írták, gyümölcsöklékkel vagy más zöldséglevekkel (pl. paradicsom, zeller) keverni.
2016. okt. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen nagyon népszerű volt egy recept répa és narancsszörpből rostos "narancslevet" gyártottak, ha jól emlékszem össze kellet főzni egy kicsit.
2016. okt. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Zöldséges muffinba is tehetsz bele belőle.
2016. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket! Össze fogom önteni szerintem őszilével és narancslével, el is felejtettem, hogy ez így létező kombináció.


Köszönöm! :)

2016. okt. 26. 09:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Zöldség vagy répakrémlevesbe, mártásba.
2016. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!