Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Széteső hagymák!?

Széteső hagymák!?

Figyelt kérdés
Készíteni szerettem volna sajtos hagymakarikát. 2 karika közé sajtszelet,panír, mélyhűtőbe berak aztán bő olajban kisüt. Akárhogy szenvedtem vele, sehogynem maradt egyben a hagyma, már tiszta ideg voltam. Más hogy tudja ezt elkészíteni? Én vagyok csak türelmetlen? :(

2016. okt. 31. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A hagymaszeletekkel nagyon figyelni kell, mert feldarabolás után nem szabad állni hagyni, mert akkor szétmennek.


Mélyhütöbe sosem teszem, értelmetlen dolog.


A hagymát feldarabolod, közé teszed a sajtot (ha lehet, a hagymát úgy fordítsd, hogy befelé - a sajt felé - tudjon esetleg szétcsúszni), azonnal (esetleg duplán) panírozni és rögtön sütni.

2016. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez sosem fog sikerülni, mert karikára vágod, akár félfőre a hagymát, nem fog egészben maradni úgy, hogy középen még egy szelet sajt is legyen. A panírozási művelet közben szálaira fog szétesni, gyakorlatilag lehetetlen ílymódon bepanírozni a sajtot.

Nagyon finom viszont, ha a hagyományosan kirántott sajthoz,

sütsz hagyományosan szálaira bontott, lisztbe mártott sült hagymakarikákat.Az ízélmény még finomabb is, mert a sült hagyma rendkívül finom.

2016. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy írja a recept, hogy 2 karika közé kell a sajtot beilleszteni. Gondolom a fagyasztóba azért kell rakni h kicsit egybe maradjon sütésre. Még videót is néztem róla, ahogy készítik mégse jött össze. :/
2016. nov. 1. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem müködik úgy, hogy a hagymakarika befelé tudna szétcsúszni, de közte van a sajt - amit elötte bemártok a tojásba, ezért összeragasztja az egészet, utána panírozom - tojás-liszt-tojás-prézli, és azonnal sütöm bö forró oljaban. Így nem esik szét, de csak csipesszel/két kanállal szabad megfordítani, megszórni nem.
2016. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!