Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Macaront csak mandulalisztből...

Macaront csak mandulalisztből lehet készíteni?

Figyelt kérdés
csak az íz miatt kell, vagy más miatt is számít? normál fehér búzaliszt nem jó? Ha csak mandulaliszt a jó akkor merre lehet venni és mennyibe kerül?

2016. nov. 2. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
4-5000 kilója. Szóval nem olcsó dolog. Sokfelé lehet kapni manapság már.
2016. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Őrölt mandulából is lehet, az olcsóbb, mint a mandulaliszt (ami úgy 8 ezer ft/kg, legalábbis annyiért szoktam látni a kedvenc, alapvetően jó árú webshopjaimban. egyszer akciósan vettem olcsóbban, persze a mandulánál akkor sem olcsóbb).


A macaronhoz mandula kell, másból nem tudom, milyen, de az nem macaron.

2016. nov. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Azt elfeledtem írni az előbb, hogy nemcsak az íz miatt más a mandula(liszt) és a búzaliszt... Gyökeresen más az összetétele. Teljesen máshogy működnek sütéskor a keményítők, mint az olajos magvak, ebben, azt hiszem, nincs semmi különös, hisz durván más a makrotápanyag-összetételük :). Még akkor is, ha az adott receptben a liszt vagy olajos mag viszonylag kis részben szerepel. S a különböző olajos magvak és maglisztek is teljesen máshogy képesek viselkedni...
2016. nov. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, macaront csak mandulalisztből lehet készíteni.Nem véletlenül olyan drága a kész süti darabja is.Drága alapanyag, drága késztermék.Bioboltokban is lehet kapni más maglisztekkel együtt. De Pesten az Azsia Centerben, Culiránisban is kapsz.
2016. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. nov. 3. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
1400-1500 egy negyed kiló (googlezva), az 6000, de a metróban kilóst már lehetett látni 5000 körül, akciósan meg még olcsóbban. Szóval 8000-et nem szabad kiadni érte!
2016. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Szegeden a Cukrászdiszkontban 4 ezer Ft körül van a mandulaliszt kilója. Van kisebb kiszerelésben is. Normál fehér búzaliszt nagyon nem jó hozzá. De ki lehet próbálni darált mogyoróval vagy dióval.
2016. nov. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!