Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kaptam 1kg mandarint, de...

Kaptam 1kg mandarint, de ehetetlen olyan savanyú. Milyen sütit tudnátok ajánlani belőle?

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.. Ha tényleg ehetetlenül savanyú akkor sütiben is az lesz. Az meg hogy egy rohadt savanyú dolgot szénné cukrozol nem lesz túl jó süti. Én azt ajánlom facsard ki a levét és húzd le. Legalább sok benne a vitamin :)
2016. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is azt tenném, amit az első, csak nem önmagában. Úgy kezelném, mint a citromlevet (illetve én megenném savanyún is, mert szeretem az olyat. a párom még a citromot is képes magában enni, én már nem). Víz, édesítés, gyömbér, ez-azt mehet bele s ital lesz. Nem is sok, 1 kiló mandarinnak nincs olyan rengeteg leve.


Lehet, hogy van süti, amibe jó, sőt tuti, de nem ismerek ilyet. Krémbe mindenképpen jó egy kis savanyú gyümölcsből facsart lé :) Sütieceptem is van, ami narancslét tartalmaz, de keveset és savanyú citrusból főleg kevés kell hozzá, így nem sokat érnél vele, krémbe viszont még igazán belevaló citromléből is sok kell egy tortára.

2016. nov. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csinálj belőle lekvárt/dzsemet, némi cukorral/édesítőszerrel, gyömbérrel, fahéj darabkával, szegfűszeggel.Két-három darabnak az alaposan megmosott apróra vágott héját is főzd bele.

Piskótával, vagy palacsintával finom lesz.

2016. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!