Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit főztök karácsonyra?

Ti mit főztök karácsonyra?

Figyelt kérdés
6-en leszünk karácsonykor. A "családi" (anyuék meg tesóm és barátnője) ebéd nálam lesz megtartva. Csak nem tudom hogy mit is főzzek. Ti mit szoktatok? Gondoltam húslevesre vagy tárkonyos ragulevesre is. Meg rántott húsikra. Szívesen meghallgatnám mások menüét is hogy ihletet merítsek. Levesek, főételek és sütik is jöhetnek. Nem kezdő vagyok a konyhában. Válaszokat előre is köszönöm

2016. nov. 30. 19:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%

24-én előételnek hortobágyi húsos palacsintát csinálok, főfogásnak lazacot hercegnő burgonyával, (ehhez kellene még valami saláta, vagy nem is tudom, de egyelőre nem találtam még ki :D), desszertnek pedig hideg tejberizs vanília pudinggal (pohárba kitálalva ízlésesen). Meg persze amiket előtte sütök, mézeskalács, diós-vaníliás holdacska, kókuszgolyó, raffaello golyó, linzer.

Levest nem csinálok, mert 24-én ketten vagyunk a férjemmel, 25-26 pedig egyik, másik szülőkhöz megyünk ebédre, így idén tutira megyek, hogy elfogyjon minden és ne álljon a hűtőbe.

26-án az én szüleim húslevest készítenek, lesz töltött káposzta (minden évben van!) :) , natúr szelet gombapéppel, tejföllel, rizs, krumpli, saláta.

25-én anyósom nem tudom mit fog készíteni, de szerintem rántott hús lesz steak burgonyával.

2016. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
69%
Én nem főzök, az macerás, meg kajaszagú is leszek! Idén rendelni fogok, mégpedig szerintem hidegtálat! Egyszerű, gyors, praktikus! Nagyon gusztusos tálakat csinálnak manapság! Nemcsak finom, de látványra is ott van a szeren!
2016. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Én csak 24-re főzök, a többi nap anyukáméknál, anyóséknál vagyunk.


Előételek:

Kacsamáj sáfrányos körtepürével

Tigrisrákleves


Főétel:

Még nincs meg pontosan, de nagy eséllyel kacsamell vagy kacsacomb lesz. A főételt a férjem készíti, szerintem még ő se tudja, szóval akár változhat is.


Desszertek:

Ribizlipite nálunk ez az egyetlen fix. pontja a karácsonyi vacsinak

Szeretnék csinálni croquembouchet is, de annak csak akkor állok neki, ha anyukám 23-án délután elviszi a gyerekeket.

2016. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

hát, én nem szoktam ilyen nagy felhajtást csinálni, mint a többiek :) max. 70 perc a konyhában mosogatással és úgy, hogy ne legyen kajaszagú minden, plusz legyen idő ünnepelni is, ne csak robotolni. nálam is mindig más szokott lenni, pl.

- leves: karácsonyi pulykagombóc leves vagy húsleves vagy gombakrémleves, kelbimbókrémleves sajtchipsz-szel

- főétel: hercegnőburgonya vagy fűszeres (esetleg zöldséges) burgonyapüré, sült kelbimbó vagy sült zöldség, rostonsült csirkemell valamilyen mártással (petrezselyemmártás vagy fűszeres sajtmártás stb.)

- desszert: sült alma házi fagyival (fahéj vagy gyömbér vagy vanília). Tavaly gyümölcsleves volt tejszínhabbal, így az egyben volt maga a leves és a desszert is.


És mindenből keveset, nem viszem túlzásba a mennyiségeket sem (kiv. húsleves, az jöhet korlátlanul) :)

2016. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%

14-es vagyok: én naponta max. 1x tudok főtt ételt enni. tavaly ez odáig fajult, hogy hiába volt jó kis menü a hűtőben, vacsorára már nem bírtam enni, mert úgy megkívántam egy egyszerű kis bundás kenyeret :DDD

szóval, nem viszem túlzásba, ez lesz a lényeg.

van egy tanács, mi szerint nagyon új vagy szokatlan ízt nem érdemes ünnepekkor kipbróbálni, olyankor maradjunk azoknál, amelyket magabiztosan el tudunk készíteni. ebben lehet vmi, mert tavaly volt citromos tökkrémleves is, a neten találtama receptjét. finom volt, de annyira nem, és ezt azért kicsit bántam az ünnepi asztalnál. hasonlóképp jártam még tavaly előtt szilveszterkor egy mentás lencselevessel (azt könyvből néztem ki).

idén amúgy leginkább gombakrémes melegszendvicsre fáj a fogam, de tudom, hogy ez nagyon prózai :D

2016. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek a 15-ös hozzászólással.

Én sem bírok naponta 3x főttet enni, ünnepek alatt egyébként is leginkább tartalmasabb, "vastagabb" kaják kerülnek az asztalra. És ugye egymást követő több napon keresztül.

Valóban elegendő egy-egy kajából kevesebb is.

Ha előételnek kacsamáj körtepürével, vagy hortobágyi húsos palacsinta, az nekem már főételként is elég lenne.

Persze nem vagyunk egyformák, van aki kevéssel is beéri, van akinél a karácsony egyenlő az "össznépi zabálással".

2016. dec. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

24-én kettesben leszünk a párommal, a másik két nap szülőknél, szóval csak egy napra főzök.

Rántott csirkemell, rántott gomba/sajt/brokkoli.-ez még kérdéses, valamilyen sült húst is tervezek, de ez is még kigondolás alatt.

Köretnek lesz kukoricás rizs, majonézes-almás krumplisali- az elmaradhatatlan, görög saláta és gyümölcs saláta. A sütiből idén nem csinálok nagy ügyet, ugyanis mindig 23-án szoktunk/szoktam sütögetni, na ez most azért lesz izgalmas, mert még péntek délelőtt vizsgám van, szóval csak délután lesz időm, némi szusszanást követően sütni. Sajtos rudakat biztosan csinálok (ez mindig fogy , mint a fene, akármennyi is van belőle) és édesnek meg linzert/ischlert sütök. Ilyen beigli, meg kalácsfélék lesznek anyósoméknál, úgyhogy inkább csak apró sütit sütök, és viszek oda is. Nagyjából ennyi a terv egyelőre.:)

2016. dec. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%

Húúú, megy ám a lepontozás!

Így karácsony közeledtével: ennél nagyobb öröme már ne is legyen az illetőnek...ebben az évben. Jövőre majd látjuk!

2016. dec. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ő biztos nem kap vacsorát, ha nem pontoz le :DDD
2016. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
76%

:)))

Vagy az emésztése nem úgy működne, lepontozás nélkül.

Nem csoda, ezek szerint a mája és epéje már eléggé rossz. :))

2016. dec. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!