Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Betehetem a sütőbe?

Betehetem a sütőbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha serpenyőben megpirítom vajon a csirkemell szeleteket meg a zöldségkeveréket utána reszelek rá sajtot betehetem a sütőbe alufóliával lefedve? Nem lesz baja a serpenyőnek? Nincs sajnos olyan pici hőállóm amiben egymagamnak tudok sütni vagy rakott dolgokat készíteni és egy alkalomért most nem vennék. Köszönöm előre is :)


2016. dec. 12. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha műanyag a nyele, vagy bármi van rajta, ami műanyag, akkor ne tedd be. Meg ha teflon, akkor se. Egy sima zománcos lábosba beteheted, csak zsírozd/olajozd ki, és önts alá egy kevés vizet (de akár fehérbort is) hadd párolódjon abban. Persze ne túl sokat, de ne legyen túl sűrű a szaftja, mert akkor odakap.
2016. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

De, lehet baja, ahogy fentebb írták. kár lenne egy jó serpenyőt kockáztatni.

Ha a serpenyőben készre sütötted a húst és a zöldségeket, egy mikrózható tálra/tányérra szeded, megszórod reszeltsajttal és 1 percre beteszed a mikróba. Szépen rá fog olvadni a sajt, és már eheted is.

2016. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem teflon a nyele :( es ha azt is befoliazom? :D nem akarom mikrozni mert ugy olvasztott lesz a sajt es nem olyan szep pirosas mint a sutoben hogy folia alatt olvasztom? Aztan picit megpiritom :) de mar annyira megkuvanta lehet elmegyek es veszek egy talat csak azert is :D
2016. dec. 12. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Teflon nyelű hogyne.

Ne tedd be inkább, ha ennyire fogalmatlan vagy.

2016. dec. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teflon nyelű edény nincs. Tényleg jobb, ha veszel valamilyen sütőtálat.

A fólia pedig jó hővezető, azzal nem tudod a serpenyő nyelét megvédeni.

2016. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A nincs pici hőállód azt jelenti, hogy van nagy? Mert akkor tedd nagy hőállóba. Nincs olyan szabály, hogy nagy edényben ne lehetne kis mennyiséget sütni. Nem folyékony, amit beleraksz, nem szalad szét nagyon.
2016. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam....teflon! Es bakelit a nyele....utolso: igen en ezt ertem de szamomra pl lasagne is eleg lenne kb 3 db teszta es egy ek hus.....es azt hogy csinaljam meg egy oriasi meretu jenaiba amiben anno az 5tagu csaladnak sutottem fiatalabb koromban mig nem egyedul laktam?! Sehgy se megy....de koszi a valaszokat mindenkinek
2016. dec. 13. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!