Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen finom és egyszerű k...

Milyen finom és egyszerű k ételt csináljak Karacsonyra 10 ember részére? Tarjara gondoltam sutoben sütve párolt káposztával vagy oldalast. Többi lent.

Figyelt kérdés
Illetve milyen sütiket csináljak?
2016. dec. 12. 22:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Linzerre, hokiflire, gesztenyesre gondoltam, a bevalt recepteket megkoszonnem. Egyéb ötlet is jöhet.
2016. dec. 12. 22:35
 2/15 A kérdező kommentje:
Ennyi embert mivel érdemes megkinalni inkább az aprósutis vonal legyen vagy más? Torta esetleg?
2016. dec. 12. 22:37
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a menü jó ötlet. Az aprósütiből is bőséges a választék, ha csak ezt a néhányat megcsinálod.
2016. dec. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vegyél két egész csirkét, bármelyik hiperben kapsz kibelezve, azzal megetetsz 10 embert. 200 fokon 1.5 óra alatt finom lesz, 60 fokon 6 óra alatt zseniális.
2016. dec. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, de én sem ennék szenteste vagy másnap káposztát karácsonyra. Én is a csirkés változatnál maradnék kétféle körettel vagy köret+tésztasaláta vagy sajtsaláta (ezek előre elkészíthetők).

Süteménynek pl. egy hókiflit vagy linzert, egy sósat és egy előre elkészített tepsis süteményt, akár ha a lapot a boltban veszed csak meg kell tölteni (de ugye az nem ugyanolyan), gazdaságosabb 10 emberre. Én egy nagy tál tiramisut szoktam csinálni ilyenkor ráadásként (előző nap) mascarpone+tejszínes puding-semmi tojás.

Levesre gondoltál? Én krémlevest csinálnék - pl.brokkoli vagy karfiolkrémlevest

2016. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
A káposzta szerintem is uncsi, én valami kicsit másabbat kínálnék mellé pl. Sütőtökös krumplipüré+tökmagos balzsamecetes rukkolasaláta vagy éppen fűszeres sült alma, mangóchutney, madárbegysaláta, leves attól függ milyen ízvilágú a főétel.
2016. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Levest nem szeretnék a pepecseles miatt. :) Csirkét se ha lehet karácsonykor..kiveve ha valami nagyon különleges.
2016. dec. 13. 11:20
 8/15 A kérdező kommentje:
Valami olyan husi kaja kéne amit meg lehet csinálni kenyerformaban.
2016. dec. 13. 11:22
 9/15 anonim ***** válasza:
Sem tarját, sem oldalast nem lehet "kenyérformában " sütni.Van olyan csirkemelles , baconos recept, amit őzgerincben lehet megsütni (tejfölös, sajtos, ha jól emlékszem), de távol áll a jó kis pácolt tarjától vagy oldalastól.Lassan döntened kell, hogy mit is szeretnél inkább :=)
2016. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen azt gondoltam :) a formában csirke lenne mondjuk baconnal
2016. dec. 13. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!