Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti meg tudnatok oldani az...

Ti meg tudnatok oldani az etkezest ket fore kov ho 5ig 35000 forintbol?

Figyelt kérdés
Ha igen mit foznetel ugy hogy jovo het pentekig csak kenyerert meg tejert kell menni?
2017. jan. 7. 07:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
75%

Én felsorolok csak kajákat: Lencsefőzelék virslivel, fokhagyma krémleves, mákos tészta, bundás kenyér/kalács, krumplistészta, virsli leveles tésztában sütve, spenót tükörtojással, tejbegríz, házi lángos, melegszendvics, tésztasaláta, körözöttes kenyér, palacsinta, kifli felvágottal/májkrémmel, zöldborsó főzelék fasírttal, rizottó csirkével, házi fűszeres krém, házi pizza/calzone, tökfőzelék főtt hússal, rizseshús, paprikáskrumpli, rántotta, túrógombóc, krumplifőzelék, tejfölös hús, töltött paprika, zöldbabfőzelék, grízestészta, dödölle, babfőzelék, paradicsomos húsgombóc, krumplileves, sajtos-tejfölös tészta, krumplisaláta, rántott hagymakarikák, lecsó, tejberizs, spagetti, spenótos tészta, brassói...


Ilyesmiket szoktam főzni, ha szűkösebb a keret, sokszor keresem a 2nap múlva lejáró, leárazott dolgokat, ha Aznap megcsinálom. És inkább több főzeléket vagy köretet eszünk, így a húsból kevesebb is elég.

2017. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
84%

65 százalékos biztos valami nagy tejb--zi, pedig tök felesleges kaja, nem tudom hogy ő tényleg ettől szokott-e jól lakni, egészségére.


Lisztből és tojásból tudsz tésztát gyúrni, ha veszel még élesztőt akkor lepény, pizza meg kenyérféléket is tudsz csinálni. Innentől kezdve rajtad múlik hogy ezt mivel pakolod meg. Krumpli szintén jó ötlet, sok módon el lehet készíteni ahogy a tojást is. Olcsóbb zöldségekből zöldségleves, rizses ételek, stb. Nem lesz túl egészséges meg változatos, de 35k-ból nem lehet halat, zöldséget meg gyümölcsöt venni.

2017. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
20%

Igen. Ügyelnék rá hogy főleg egészséges, zöldséges ételeket együnk azért mert ennyi pénzből sokan rátérnek a szemétételekre pl. Krumplistészta, rántásleves meg hasonló üres kalóriákat tartalmazó de nem tápláló dolgok.


Jó ételek pl. a rakott zöldségek, krémlevesek, cukkini/borsó/lencsefasírt, főzelékek, zöldséges káposztatekercs, zöldséges rizs, gombás lencse, chili sin carne, zöldségekkel töltött héjában sült krumpli, brokkoli/karfioltócsni, rizses/fűszeres túrós töltött paradicsom, paprika, gombapaprikás, zöldségragu kuszkusszal, zöldséges gersli-rizottó, stb.

2017. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
65%
Brokkoli, paradicsom, paprika, ezek nagyon húzós áron vannak.
2017. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
71%

#13: Ezt légyszíves fejtsd ki bővebben...

Konkrétan: egy napra 1100 forintból írj már le légyszíves az általad felvázoltakból egy család részére a napi menüt... mennyiségekkel, árakkal!


Igazad van, a krumpli, tészta, rizs nem egészséges. De egyetlen paprika 100 ft körül van, a kaliforniai nálunk 180. Ha fejenként csak két darabot számolsz, a gyereknek egyet, akkor ez 800 Ft. Tehát marad minden másra 300 Ft... Kíváncsian várom, ebből hogyan lesz töltelék, köret, reggeli, meg vacsora. Taníts mester!

2017. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
75%

15-höz kieg: Gyerek nincs, ezt összekevertem másik kérdéssel... Tehát 480 ft marad...

Töltelékre, egészséges köretre, reggelire, meg vacsorára.


Figyelek. :)

2017. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk a kelkáp-ot árulják 380.-ért, a fehér káp. 280, a karfiol 680, paprika 900 Ft/ kg, paradicsom szintén 600 körül, de hasonló 600-800 ft a cukkini, gyökér ára kilónként. 1 db. karalábé 170 Ft,...

Akinek a kertjében nyáron nem termett meg a zöldség, az ilyenkor bizony leginkább csak krumplit, tésztát, rizst, és hasonló, mások által "szemét kajának" nevezett dolgokat eszik.

És ha napi 1000 Ft jut két embernek 3x-i étkezésre, akkor bizony hiába tudják ők is, hogy nem teljesen egészséges.

Felesleges erre figyelmeztetni őket, ahogy mondani szokták: nagy úr a szükség, és törvényt bont.

2017. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem az étrendeket nem érdemes úgy nézni, hogy napi x forint. Lehet, hogy a paprika pl. drága, de a lencse meg jóval olcsóbb a napi keretnél, így egy nap lehet valami drágább pl. túrós-hagymás töltött paprika, másik nap meg valami nagyon olcsó de mégis egészséges pl. lencsefőzelék amiből kb. 300 ft két napi adag, a fennmaradó összegből meg kijön más, drágább étel.


Egyébként jó ötlet még mondjuk a lecsó, házi pizza, zöldséges palacsinta, töltött káposzta, rakott zöldbab, krumplifőzelék is.

2017. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
53%

Az olcsó étrend azt jelenti, hogy IDÉNYBEN eszel, tehát, a sok hozzászólótól eltekintve, nem veszel paprikát, paradicsomot most.


Meg lehet oldani, odafigyeléssel. Először is, hagyd el a tejet! Semmi haszna, értelme, viszi a pénzt.


2 ember, 3 hét, ha jól értem, tehát heti 11500 ft, durván. Fontos, hogy megtervezd az étkezéseket! Javaslom a következőt:

-heti egy főzelék, két napra

-heti egy egytálételes nap, két napra

-heti egy tartalmas leves, húsmentes másodikkal két napra

-a hetedik napon pedig egyetek tésztát valamivel


Írok példákat, idényjelleggel.

Főzelékek: babfőzelék, lencsefőzelék, krumplifőzelék. Feltétnek a következőt javaslom: legyen kétféle feltét mindig! Az egyik 1-2 tükörtojás, ami finom, fehérje is, és mellé egy kis darabka süt kolbász. Így spórolsz. Vagy kicsit több morzsát/zabpelyhet tartalmazó fasírt.


Egytálétel: rakott krumpli, paprikás krumpli kicsi kolbásszal vagy virslivel, rakott kel, sólet kevés füstölt hússal (csak az íz emiatt), gerslivel és benne sült tojással, vagy paradicsomos sült tészta, rétegesen lerakva kis darált hússal például.


Tartalmas leves: gulyás, sok zöldséggel, azok most olcsók, esetleg palócleves szintén sok zöldséggel, gombócleves, korhelyleves. Mindben több zöldség-kevés hús elvén. Ezekhez mehet másodiknak vagy egy hagyományos magyar tésztaétel, mint a palacsinta, a káposztás tészta (káposzta olcsó), esetleg süthetsz egy tepsi kakaós csigát mellé vagy készíthetsz nudlit, gombócot.


A hetedik napokon meg lehet a manapság akciós csirkecombokból töltött csirke, ami kiadós, még a főzelékre is maradhat feltét gyanánt, vagy csirkepörkölt nokedlival, esetleg sült/rántott combok, amit szerettek.


A reggeli és vacsora tekintetében meg ti tudjátok, miket esztek, mi fér bele.


A húspótlózás itt fölösleges. Nem királyian, de korrektül ki tudjátok hozni az étkezéseteket ebből. Csak figyeld az akciókat is!

2017. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim válasza:
61%
egyszerű a válasz több köret kevesebb húsi :) tehát a duplája legyen a köret ,és akár milyen hihetetlen a darált húst székely káposztával például 1 kg hús és 1,5 kg káposztából több napig is tudtok enni , de a rizseshús is szapora több napos , én anno úgy csináltam hogy annyi húst kicsomagoltam akár 40 dkg jával ahány napra külön akartam belőle főzni,természetesen leht lazulni grízes tésztával is ami olcsó , sőt liszt tojás ha van millió lehetőség van palacsinta ,nokedli azzal is lehet húzni pár napot , és azzal tudtok a legjobban spórolni ha betratjátok hogy csak ebédre eszitek a főt ételt, reggelire vacsira könnyebet vagy semmit ,én 1 kávéval kihúztam délig,mondjuk én a 2 gyerekem miatt spóroltam hogy inkább ők egyenek finomat , sok dolog van de amiket leírtak a többiek nagyon jó tippek
2017. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!