Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti meg tudnatok oldani az...

Ti meg tudnatok oldani az etkezest ket fore kov ho 5ig 35000 forintbol?

Figyelt kérdés
Ha igen mit foznetel ugy hogy jovo het pentekig csak kenyerert meg tejert kell menni?
2017. jan. 7. 07:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 A kérdező kommentje:

Sziasztok. E het szombaton megyunk vasarolni jelenleg es ezt a menut irtam ossze:

Szombat

Husleves toltelekkel

Fott hus meggyszósszal

A levesbol kivett zoldsegeket osszeturmixolom es zoldseges fasirtot csinalok tartarral, rizzsel

Vasarnap

Maradek leves

Rantott hus fott krumplival

Hetfo

Paradicsomos-csirkes gnochhi

Kedd

Uvegtalban reteges mexikoi (fel kg daralthus + ami van itthon egy zacsko mexikoi keverek)

Szerda

Turoval toltott gombafejek

Csutortok

Kentucky csirkeszarny runch szósszal

Pentek

Borsofozelek tukortojassal

Szombat

Husleves toltelekkel

Fott hus almaszosszal

Aranygaluska (minden van hozza itthon)

Vasarnap

Maradek leves

Rantott hus rizzsel


Szinte alig kell venni dolgokat

Karaj (1 kg amit felosztok fel fel kgra)

Leveshus

Csirkeszarny (1 kg)

Daralt hus (1 kg)

Csirkemell a gnochhihoz (fel kg)

25 dkg turo

Kb 10-14 db gomba

Borso

Leveszoldsegek

Kagyloteszta

Szoszokhoz minden van itthon, fuszerek stb szerintem ez eleg jo. Mit gondoltok? Piacra megyunk ahol a hust is szep kartyara vesszuk meg a zoldsegeket is..nem tudom mennyi lehet de nem tunik horror osszegunek.

2017. jan. 9. 11:39
 42/70 anonim ***** válasza:
32%

Hát ha emellé veszel egy tonna gyümölcsöt is, akkor talán nem alakul ki vitaminhiányotok ebben az ínséges időszakban. Nagyon egyoldalú ez a menü. Fehérjéből a kelleténél kb. 5x több van benne, zsírból is, viszont kevés a szénhidrát, vitamin, ásványi anyag, rost, tehát nagyon sok fontos anyag.

Igyekezzetek reggelire-vacsorára sok-sok zöldséget, gyümölcsöt enni.

2017. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 A kérdező kommentje:
Azert irtam ilyen menut ossze mert mi alapbol is sok gyumolcsot, zoldseget eszunk mindig az idenynek megfeleloen. Pl most alma es a korte amibol szoktam chipset is csinalni
2017. jan. 9. 11:51
 44/70 A kérdező kommentje:
Akkor mondj te egy menut hogy mit gondolsz jonak ha tetszik atirom :)
2017. jan. 9. 11:52
 45/70 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok a fehérje,az pedig,hogy nem ch-ból áll minden étkezésük nem azt jelenti,hogy nincs benne.

Szerintem elég jó menüt raktál össze.

Bár én biztos nem főznék mindennap :)

2017. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
17%

utolsó, ne írj már hülyeségeket.

Egy felnőtt nő fehérjeigénye 40-50g (0,8/testömegkg), férfié sem több 50-60-nál, ha nem edz.

Ennek fényében érdemes figyelembe venni, hogy egy szelet rántott hús önmagában 20g fehérjét tartalmaz, így 2 szelettel + reggeli+vacsorával bőven túllépi az ember a napi szükségletet. 1 adag (3db) fasírt is kb. 35g fehérjét tartalmaz. 2 db csirkeszárny kb. 40g, tehát a napi adagja egy átlagos felnőttnek.


A túlzott fehérjebevitel kifejezetten káros, mert amellett, hogy a rák táptalaja, a felesleges fehérje a véráramba kerülve glükózzá és más anyagokká alakul, a vesét, májat terheli.


Az, hogy nem szénhidrátból áll az étkezésünk, meg nettó hülyeség. A szénhidrát a test elsődleges energiaforrása, a cukorbeteg étrendeken kívül minden étrend legalább 60% szénhidrátot javasol az össz. kalóriabevitelből, a maradékot osztja fel zsír és fehérje között.

A kérdező étrendjében kb. 10-15% szénhidrát van, ami nagyon megterhelő az emésztésünknek (a fehérjék és a zsírok a legnehezebben emészthető tápanyagok), és hosszútávon az egészségünknek sem megfelelő arány.


Nem szeretném átírni a komplett étrended és megbántani sem akarlak - csupán arra rámutatni, hogy dietetikai szempontból hosszútávon nem ideális ez az étkezés. Inkább azt javasolnám hogy a húsok mellé több zöldséget,változatosan gabonákat (barna rizs, kuszkusz, gersli, stb.) tálalj, amik nem csak ásványi anyagokban és vitaminokban gazdagok, de rostokban is (ami a jelenlegi étrendetekből teljesen hiányzik)

2017. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 A kérdező kommentje:
Imádok főzni. Tegnap borsos tokanyt csináltam konzerv borsobol(tudom,tudom,de hat nem raktunk el a nyaron a kertbol zsenge borsot) es mivel nem volt paprikam, paradicsomom, hazi lecsot raktam bele. A hus fel kg lapocka volt en egyszer szedtem, parom ketszer evett belole. Egyebkent igaza van, lehetne egeszsegesebb is csak meg nem vagyok profia temaban meg nem szeretjuk a kolest, zabot stb
2017. jan. 9. 12:07
 48/70 anonim ***** válasza:
0%

Te mi az istenről beszélsz 69%-os??

Szóról szóra ki tudnám vesézni amit írtál de csak néhány példa.

Én ebédre 30g fehérjét eszem ami 2-3 szelet húst jelent mérettől függően (ergó max 15 g fehérje egy szelet rántott hús) plusz szénhidrát ebben is van nyugodtan számolhatunk 9 g-mal darabonként. És akkor még nem beszéltünk a főtt krumpliról mint ch...


2 nap kivételével minden étkezésben bőséges ch van!

Gnocchi,borsófőzelék,főttkrumpli,rízs,panír,aranygaluska...


Eleve honnan tudod,hogy mit reggeliznek vacsoráznak és,hogy túl lépik a keretet?

"A kérdező étrendjében kb. 10-15% szénhidrát van"

Ezt meg végkép nem értem,hogy számoltad mikor fingod nincs sem a mennyiségről sem arról,hogy mi mást esznek ebéden kívül.

2017. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
17%

A fehérje:zsír:szénhidrát arányban kevés a szénhidrát.


A panír minimális szénhidrátot jelent, az egyetlen amiben tényleg van az a borsófőzelék és a gnocchi, de abban sem vészesen sok. 100g gnocchiban kb.. 25g ch van (és 4g fehérje... persze csak ha hagyományosan krumpliból készítik) - a napi ajánlott mennyiség egy felnőttnél pedig 310-350g!



"Én ebédre 30g fehérjét eszem ami 2-3 szelet húst jelent mérettől függően (ergó max 15 g fehérje egy szelet rántott hús) plusz szénhidrát ebben is van nyugodtan számolhatunk 9 g-mal darabonként."


Egy szelet rántotthús 80-90g, ebből kb. 70g színhús. 100g sertés 27g fehérjét tartalmaz tehát 19g fehérje hogy pontosak legyünk - és akkor ez egy kicsi szelet hús.

A 15g fehérjés rántotthús apró, 55g-os kb, kétlem, hogy bárki is ilyeneket készítene, de mindegy. Ha 2-3 szelet rántotthúst eszel akkor valójában 40-60g fehérjét fogyasztasz ebédre.


Ha értenél hozzá, akkor tényeket írnál, nem csak vagdalóznál vele, hogy "nem igaz" meg "ki tudnám vesézni".

Én konkrét számokkal és indokokkal leírtam mi itt a probléma, és mindezt segítő szándékkal tettem. Nem kell átírni a konkrét étrendet, csak odafigyelni rá, hogy a hiányzó tápanyagokat a reggeli, vacsora alkalmával bevigyék, meg talán egy kicsit változatosabban étkezzenek.


Hogy neked miért esik jól kötekedni azt nem értem. Sosem értettem az olyan embereket, akik jótanácsba képesek belekötni puszta szórakozásból.


További szép napot, a kötekedésedre ezentúl nem fogok válaszolni.

2017. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:

Komolyan nem vágom,hogy honnan szeded ezeket az adatokat?!


A gnocchi ch-ja 30-on felül van/100g.


A sertés legfehérjedúsabb része,bármilyen meglepő is a lába. Ami 23g fehérje/100g. Gyanítom nem ebből készül a rántott hús, mondjuk legyen inkább karaj vagy tarja ami 17-18 g fehérje/100g.


Azt pedig,hogy én miből mennyit eszem,pontosan tudom.

100g csirkemellben 21 g fehérje van, én általában 150 g csirkemellet eszem ami 31 g fehérje és igen kb 2-3 szelet.


És ezeket az adatokat bárki le tudja ellenőrizni,ezek alapján aki nem ért hozzá az te vagy.

2017. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!