Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Maradt 1,5 kg répám és meg...

Maradt 1,5 kg répám és meg kéne enni, amíg még viszonylag friss. Ismer valaki olyan finom vega receptet, amiből 4-5 adaghoz ennyi répa kell?

Figyelt kérdés
2017. jan. 10. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Fél kg. répából currys-petrezselymes répakrémleves

300g répából egy szép nagy répatorta

répachips



Egy részét amúgy szerintem felkarikáznám és elfagyasztanám, később jó lesz levesbe, más ételekhez :)

2017. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Leves:

[link]

vagy

[link]

Hozzá főétel:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Friss répa nagyon jó úgy is, ha felvágod hasábokra, és csinálsz hozzá többféle mártogatóst, még jobb, ha többféle zöldséged van. Elteheted ételízesítőnek is, ledarálva, sóban, később is keverhetsz hozzá darált petrezselymet, karalábét, zellert. Készíthetsz belőle isteni chutney-t is.

2017. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De jó ötletek:) köszönöm szépen!
2017. jan. 11. 00:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vajon megpírítom, párolom és köretként húsok mellé, nagyon finom.
2017. jan. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

- vadas-mártás

- répa-fasírt

- rizi-bizi


- répa-röszti :)))

2017. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Én sárgarépa krémlevest csinálnék. Nem vagyok vega, de szoktam rendszeresen csinálni és imádom :) Pirított kenyérkockákkal és reszelt sajttal megszórva.
2017. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

"Vajon megpirítom, párolom és köretként húsok mellé, nagyon finom."

Ez nagyon finom, igen, én is csináltam, szuper! Tegyél hozzá egy kis póréhagymát, azzal együtt kezd pirítani, rá mehet só, bors és tuti lesz.

2017. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!