Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mai világban nagyon ciki ha...

Mai világban nagyon ciki ha valaki nem tud főzni 20-30 éves korában sem?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 11:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%

Nem nagyon, kicsit. Attól is fugg, hogy milyen közegbe születtél. Ha mindenkinek 1 millió fölött van a nettója és csak étterem meg kaja rendelés megy akkor sosem fogsz rászorulni, hogy tudj főzni.

Ha sima hétköznapi ember vagy akkor hasznos lenne de elboldogulhatsz nélküle..

2017. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem ciki. Nem egy olyan nagy ördöngôsség. Bármikor megtanulható, de nem is igazán kell tanulni, mert a net tele van receptekkel, amik alapján szinte bármit el tudsz készíteni. Továbbá mindenkinek a saját döntése, hogy megtanul- e vagy sem. Szerintem egészségesebb és olcsóbb fôzni, de van, aki megengedheti, hogy étterembe járjon, vagy megfelel neki a rendelt és mirelit kaja is. Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki hogy oldja meg az étkezést..
2017. jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
15%

Hát eléggé.


A magyar kaják 3 dologgal kezdődnek.


1 . Sertészsír

2 . Vereshagyma

3 . Őrölt paprika.


Aztán, hogy utánna hogy folytatod, te döntöd el ;)

Mondjuk palacsinta nem lehet belőle az is tuti :D

2017. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
14%
Nagyon! Az ilyen lehet, hogy éhen halna, ha nem főzne rá valaki!! Meg is érdemelné!!! Ha a lustaság fájna...
2017. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

#3-as tévedsz! :D

Gondolj csak a jó öreg hortobágyi húsos palacsintára! :D


Cikinek nem ciki, azonban hasznos.

2017. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
12%

# 5


Najó, de az max a töltelékbe...

Tészta nem lesz hagymából zsírból meg paprikából :D

2017. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
37%

Ezen én is pont a napokban gondolkoztam. 30 éves vagyok, 4-5 éve, mikor még otthon laktam, és apukámmal ketten laktunk, rendszeresen főztem, szinte minden hétköznap (apukám tud és szeret főzni, a hétvégét nem adja). Nem vagyok nagy konyhatündér, semmi különöset nem tudok főzni, leginkább csak azokat, amiket apukámtól tanultam, ő meg amolyan húst hússal eszünk típus.

Aztán elköltöztem, most a barátommal lakok, és szinte soha nem főzök. Szerencsére megengedjhetjük magunknak, hoyghétköznap a munkahelyünkön együnk, hétvégén meg kb kéthetente az ő szüleinél eszünk, néha elmegyünk vhova enni, van, hoyg a szüleitől hozott fagyasztott kaját esszük, van, hoyg rendejünk egy pizzát... Kb havonta egyszer ha főzök, csak a barátom meg nagyon finnyás, és mellette meg gluténérzékeny is. De ha olyan lisztből is csinálnám, nem szereti a főzelékeket, a pörköltet, a rizst (!), a csirkecombot, úgy általában a disznóhúst... szóval motivációm sincs főzni, mert ha vmit magamtól főznék, neki szinte biztos, hogy van vmi kifogása ellene.

Nem vagyok rá büszke, hogy nem szoktam főzni. Viszont ha vki ennyi idősen nem is tud, azt sztem nyugodtan nevezhetjük cikinek. Egy kollégám nemrég megkérdezte, hogyan készül a rántota. És nem viccelt; tükörtojást tud és szokott, de rántottát még sosem csinált, és 30+ évesen fogalma sem volt.

2017. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%
Van különbség a nem szoktál főzni és a nem tudsz főzni. Egy recept kell hozzá a netről azt mehet a főzés álltalában még azt is leírják hogy pontosan mit hány percig kell meg hogy milyen hőmérsékleten,mekkora lángon.
2017. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyok egy konyhatündér, de nem halok éhen. Van pár kedvencem, amiket megtanultam. Én otthon sose tanultam főzni, mert általában tipikus magyaros ételek voltak, amiket én nem szeretek. Szóval ilyeneket nem tudok készíteni. De más finomságokat igen. Nem érzem cikinek.

Az a ciki, aki még azt is itt kérdezi meg, hogy hogyan kell teát vagy virslit főzni :)

2017. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
*van különbség a nem tudsz főzni és a nem szoktál főzni között.
2017. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!