Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem merek/tudok olajban...

Nem merek/tudok olajban sütni, de megkívántam a fánkot. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Eddig akárhányszor próbáltam, mindig vagy túl forró, vagy nem elég forró volt az olaj...hogy tudom ellenőrizni, hogy jó legyen a hőfoka?

És melyik oldalát szokták a fánknak fedő alatt sütni? Amikor beleteszem az olajba, vagy miután átfordítottam?


2017. jan. 19. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Miért nem sütöd sütőben? Múlt héten olyan receptet próbáltam ki amit sütőben kellett sütni olaj nélkül, finom lett nagyon :)
2017. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Próbáltam már régebben, de nekem az inkább kalács volt. Nem szeretem az olajos/zsíros dolgokat, de nekem a fánk csak úgy az igazi, ha "tocsog" az olajban. :S

Azért köszi a választ! :)

2017. jan. 19. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

A höfokot úgy szokták "beálítani", hogy ha egy fából készült fözökanál nyelét belemártják az olajba, akkor körülötte kis buborékokban ekzd forrni a zsiradék.

De mindenképpen javasolt az olaj alá lángelosztót tenni, akkor egyenletesebben melegíti a gáz az olajat.

A megfelelö höfokhoz általában a maximális fokozat 2/3-a - 3/4-e a megfelelö, de kis darabka tésztával ki lehet kisérletezni.

A fánk elsö felét kell fedö alatt sütni , mert a gözben emelkedik magasra, és a második oldalt fedö nélkül.


A kész fánkokat meg papírtörlöre szedve csak kicsit fog "tocsogni"...

2017. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, már kel... :)
2017. jan. 19. 14:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozott le benneteket. :(
2017. jan. 19. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert.


A lepontozás meg nem lényeg, van pár ember, akinek ez az élete értelme - és ha csak ennyi az, ami jó az életében, akkor nem érdemes komolyan venni.

2017. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egesz turheto lett, most nem akartam a felenel kidobni az egeszet. :))

Elfogyott az egesz, koszi meg egyszer a segitseget! :)

2017. jan. 19. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen!
2017. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!