Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gulyaslevesbe marha, es...

Gulyaslevesbe marha, es disznohus, helyett lehet csirket vagy valami mas husfajtat hasznalni? Ja, es van gulyaskrem, azt hogy hasznaljam? Pirospaprikat nem akarok hasznalni.

Figyelt kérdés
Koszi
2017. márc. 3. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, nyilván nem azonos lesz az íze, de attól még lehet jó. A pirospaprikával mi bajod van, az kell a pörkölthöz. A gulyáskrémet simán bele kell nyomni, de ha van a levesben elég hús, zöldség, fűszer, akkor tök fölösleges.
2017. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert nemetorszagban elunk a ferjemmel,es itt nem talaltam egyszeruen nekem megfelelo,szinu,izu,allagu normalis pirospaprikat. De talaltam univer magyar csipos gulyaskremet,es nagyon megorultem. (: tehat azt fogok bele nyomni egy keveset aztan felontom vizzel,ugy jo ?szerintetek? Koszi a valaszt.
2017. márc. 3. 12:21
 3/14 anonim ***** válasza:
Egészen más lesz az ízvilága, az alapanyagokhoz kell idomítani az ízesítést, fűszerezést.
2017. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Marha jo

Akkor nem csinalok inkabb semmit. Majd eszunk etterembe.

2017. márc. 3. 12:43
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

A gulyás - a nevéböl következöen is - marhahúsból készül, ha másból fözöd, akkor más íze lesz.


Már disznóval is furcsa nekem, de csirkével végképp nem sok köze van a gulyáshoz.


Ha nem teszel bele paprikát, akkor megintcsak egész mást fözöl, mint gulyást, annak ugyanis igen fontos füszere a paprika és ezt a gulyáskrém nem helyettesíti.


Mellesleg itt Németországban a nagyobb üzletláncoknál kapható paprika nem rosszabb, mint a magyarországi bolti paprikák, egyedül a házihoz mérve van eltérés.


Magyarul, ha marhahús és füszerpaprika nélkül fözöl valamit, az ugyan valószínüleg ehetö lesz, de semmi köze sincs a magyar gulyáshoz!

2017. márc. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Miért nem csinálsz? Attól még lehet finom. :) Annyi, hogy azt már nem lehet gulyás levesnek hívni, de lehet feltalálsz egy fini, új receptet! :P
2017. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Én sokat főzök gulyáslevest, és lehet csirkéből is. Persze közel sincs olyan jó mint marhából , de az is finom. A gulyáskrémet azt felejtsd el. Pont olyan rossz mint a tyúkhúsleves kocka.
2017. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem. Ertsetek meg,hogy egy rakas fos a torottparpikaim. Van kb 5fajta itthon egyik.ek sincs se ize se hamva,meg csak szine sem,ha hasznalom meg csak szine se volt a multkor sem pl. A krumplis tesztamnak,amit rn speciel imadok,ha jol el van keszitve. Nem csinalok semmit. Majd eszik wurst-ot,a ferjem valami kis gusztustalan nemet pubban,leszarom.
2017. márc. 3. 13:17
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Igazi jó kis háziasszony vagy, biztos csakúgy kicsattan a boldogságtól a férjed melletted.

Nem hogy főzni nem tudsz, de egy igazi tapló is vagy.

2017. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

Tedd fel a csirke-pörköltet a meglevő paprikáddal (akármilyen fos is!) úgy ahogy szoktuk, és viszonylag rövid lével engedd fel. Abba nyomj bele a gulyás-krémből, de csak annyit, hogy az ízét-savát ne vigye el.


Én nem erőlködnék, hogy gulyásleves legyen, inkább egy jó kis "tejfölös-csirkepaprikást nokedlivel" varázsolnék belőle. A férjed is, te is, megnyaljátok utána minden ujjatokat.


Majd amikor lesz hozzá marhahús (esetleg sertés) és valami jobb minőségű törtpaprika, akkor próbálkoznék a gulyás-levessel.

2017. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!