Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudnám a lehető legegés...

Hogyan tudnám a lehető legegészségesebben elkészíteni a csirkemellet?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, ezért igyekszem lemondani a felesleges zsiradékhasználatról. A hagyományos olajat alapból nem szeretem (már csak az állaga, szaga miatt sem), olívaolajra sajnos nincs pénzem, ezért sokáig margarint használtam, bár egy ismerősöm szerint az sokkal egészségtelenebb, mint pl. a napraforgó étolaj.

Egy barátnőm a sütőzacskót ajánlotta, de sajnos nem működik túl jól a sütőnk, tehát mindenképpen olyan megoldást szeretnék, hogy serpenyőben tudjam elkészíteni a csirkét.

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2017. márc. 22. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

1400 ft-ért vettem extra szűz olivaolajat.

Az a baj hohy sokan nem tudnak olajban sütni.... sokan olajban főznek, és igen úgy drága minden olaj.

Csirkemell alá elég egy minimális olaj, legalábbis nálam elég.

2017. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

# 1/1 Időpont ma 20:27

"sokan olajban főznek, és igen úgy drága minden olaj. "

Senki sem főz olajban.


Kérdező:

Tehát azt kérdezed, hogy hogy tudod a legegészségesebben elkészíteni, de kikötöd, hogy csak az egészségtelen olajba sütés jöhet szóba.

LOL!


Ha tényleg nem működik a sütő, akkor párold, vagy főzd!

Esetleg grillezd, vagy wookban, darabolva készítsd!

2017. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha kalória szempontjából nézed, mindenféle zsiradék egyformán hízlal, az olivaolaj pont annyira, mint a margarin vagy a zsír. De tény, hogy a legújabb vélemények szerint a margarin nem egészséges.

A fogyásnak viszont nem csak az a feltétele, hogy kevés kalóriát vigyél be, hanem az is, hogy tartósan be tudd tartani a szabályokat. Tehát a csirkét úgy kell elkészítened, hogy a végeredmény finom is legyen, ne csak diétás. A csirkemell önmagában egészséges, semmi baj nem történik vele, ha valamilyen (bármilyen) zsiradékban sütöd, legyen az zsír, olaj vagy bármi. Még vaj is lehetne akár, de az hamar megég, ezért nem javasolt. (Ha öntesz a vajba egy kevés olajat, úgy kevésbé ég meg.) Nyilván a végén ki kell venni belőle a húst, és a zsírt/olajat ki kell dobni.

2017. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Elég sok helyen láttam, hogy annyi olajat tesznek a hús alá, hogy az már "főzés", de tudom hogy nem főznek olajban. De nem megyek bele inkább...
2017. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 apple4021 válasza:
56%
Esetleg én olaj/zsírben való kisütés szempontjából ajánlanám a kókuszzsírt, nem tudom, hogy egészségesebb e mint az olivaolaj, de olcsóbb, illetve ehhez ajánlanék salátákat, bármilyen friss zöldségekből.
2017. márc. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Főzd meg vízben, ha van fazekad. Finom nem lesz, de zsiradék se kerül hozzá.


Amúgy egy csirkemell lesütéséhez tényleg minimális zsiradék is elég, csak annyi hogy ne tapadjon oda a serpenyőhöz, pár csepp, azt sem eszed meg mind. A szervezetnek mindenképp szüksége van zsírra, nem szabad teljesen kerülni. Sokkal inkább a cukrot és a lisztet kerüld, mint a zsít.

2017. márc. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A Lid.ben a héren vettem tartós fekete sütőfóliát (500 ft), tapadásgátló bevonattal, zsiradék nélkül.

Nálam bevált a csirkemell sütéséhez (nem sütőben!) mindenféle zöldséggel együtt, és tényleg nem kell hozzá olaj, zsír vagy margarin!

2017. márc. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
a héten
2017. márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!