Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tojás felverése nélküli süti?

Tojás felverése nélküli süti?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nincs habverőnk, nem rég költöztünk a barátommal külön a szülőktől. Húsvétra hivatalosak vagyunk több helyre is, és szeretnék én is vinni valami finom apróságot, milyen sütiket tudnátok ajánlani? Minden van, sütő, főzőlap stb, csak habverő nem, és a legtöbb sütihez kell.

Eddig keksztekercs, ami nem melós és nem kell felverni a tojást.

Köszi előre is :)


2017. ápr. 13. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha van villád, akkor van habverőd.
2017. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Előző jól írja, de egyébként 3-4 ezer forintért már tudsz venni keverőgépet, nem egy őrült összegű befektetés.:-) Mivel a tojásba felveréssel vitt kis légbuborékok alapvetően a tészta "könnyűségét" szolgálják, szinte valamennyi sütiben helyettesíteni tudod a habverőt egy fél csomag sütőporral. Csak homogenizálod a tojást (erre elég a villa is), különválasztani se kell a fehérjét a sárgájától, a lisztben elkevered a sütőport, és indul a mandula.:-) Bevallom, szoktam így piskótát is sütni, ha sietek.
2017. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kevert sütikbe, muffinokba egész tojás kell.2-3 tojásfehérjét villával is tökéletesre fel lehet verni. Persze, ha nagyobb mennyiség kell, jobb egy mechanikus (drótos ) habverő, vagy egy elektromos.

Ha van a közeletekben egy szupermarket, párszáz ft-ért kapsz egy drótos habverőt, ami máskor is jól jöhet, pl szószok csomómentesítésekor.

Azért a legközelebbi "beruházásnak " én is egy elektromos habverőt ajánlok.

(Botmixerrel nem lehet habot verni.)

2017. ápr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De kemény habot kell verni a tojásfehérjéből.

Ilyenünk van, de ezzel többször, többféle trükkel, többféle tojással próbálkozva, kb 1 óra kemény próbálkozás után sem sikerült habot csinalni, nem hogy kemény habot.

Mi lehet akkor a baj? [link]

2017. ápr. 13. 13:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Őzgerinces ostyás süti - tojás kell bele, de nem kell felverni, csak kicsit elhabarni. Nagy kedvenc, igaz kell hozzá őzgerinc forma. Bár lehet, másba is jó, pl üvegtálba.

Almás-kekszes süti, ebbe mèg tojás sem kell.

2017. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam friss és régebbi tojással, bio (0-ás) és 3as jelölésű ketreces tojás,szobahőmérsékletes és hideg, sóval cukorral ecettel ezek keverékével felverve, porcelánban műanyagban, sőt főzőedényben is. Volt egy elektromos habverő otthon, kb 3 perc és kemény hab, a tálat felfordítva sem esett ki. És emiatt, ha félig verem fel a tojásokat akkor nem sikerül a süti, amúgy a könnyebb sütik jól mennek.

Most költöttünk elég sokat, így magunknak nem is vettünk semmit, hanem a szülők látnak el minket kajával húsvétra, 60ezer ft ment el a kutyánk kezelésére, és jelenleg nagyon mínuszban vagyunk, így még pár ezer ft-os elektromos habverőre sem jut. Annyi, hogy elég sok alapanyag van itthon, így például a keksztekercs jó megoldás,mert minden van hozzá. Nagy tételben szoktunk vásárolni, hogy mindig legyen itthon minden, így ami nem túl romlandó, azok itt állandóak. Szerencsére most jól is jön.. :)

A muffin is jó ötlet,látjátok ez eszembe sem jutott, nagyon szép méreteset csinálok, egy kis díszítéssel megszépítem és különleges lesz :)

2017. ápr. 13. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Linzer
2017. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! a kommented olvasás után teljesen megértem az aggodalmadat a tojás habbá verésével kapcsolatban.Nagyon szimpatikusnak tartom viszont, hogy inkább meghúzzátok a nadrágszíjat, hogy a kutyusotok megfelelő ellátást kapjon.Remélem hamarosan meg is fog gyógyulni.Legyenek szépek és finomak a muffinjaid.

Gépi habverőt meg majd kérj a legközelebbi szüli,-vagy névnapra, esetleg évfordulóra. :)

Derűs,vidám húsvéti ünnepeket kívánok :)

(még mielőtt valaki belémkötne, a kérdésre már válaszoltam )

2017. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!