Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztható zsemle/kifli...

Fagyasztható zsemle/kifli receptje van valakinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


BEVÁLT receptet keresnék, amiből olyan zsemle/kifli tésztát lehet gyúrni amit nyersen le tudok fagyasztani és utána is jó lesz. Próbálkoztam már netes recepttel de nem kelt meg sütés során :/ jó lenne valami biztos tipp. Előre is köszi :)



2017. máj. 19. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemes megsütni, és utána fagyasztani. Szobahőmérsékleten kiolvad fél óra alatt, és olyan lesz, mint a frissen sült.


Bevált receptek Limara oldalán.

2017. máj. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy bögre tejet felmelegítek egy púpos teáskanál cukorral. Akkor jó a tej,ha az ujjadat picit süti ha beledugod.Egy harmad friss élesztőt belemorzsolsz,és hagyd hogy ellepje a tej. Hagyd állni néhány percig,akkor jó ha az élesztő felúszik a tej tetejére,és kissé habos lesz. Ehhez hozzáöntök negyed bögre olvasztott vajat. És az egészhez szórok egy csapott teáskanál sót. Ezekhez annyi lisztet szórok,hogy egy evőkanállal szépen,egyenletesen eltudjam keverni a masszát. Végül óvatosan annyi liszttel dolgozom el a kezemmel a tésztát,hogy sem az edényhez,se a kezemhez ne tapadjon,de azért lágy legyen. Paskoló,forgató mozdulatokkal egyenletesre dagasztom. Meleg helyen,letakarva kelesztem legalább 45 percig. De ha több lesz,az sem baj. A megkelt tésztát hatfelé osztom,és kis bucikat gömbölyítek belőlük. Lisztezett deszkára teszem őket,letakarom,és még 20 percig kelesztem. Egyenként háromszögekre nyújtom,és sodró mozdulattal feltekercselem(keress a netem kifli tekercselő videót,megéri megtanulni!). Akkor jó a tészta,ha könnyen nyújtható,nem ragad. A kifliket tojással lekenem,és 200 fokra előmelegített sütőben,alsó és felső sütéssel 18-20 perc alatt megsütöm.

Én a kisült kifliket szoktam lefagyasztani,azokat csak újra felhevítem a sütőben,és jobb mint frissen kisüt e.

2017. máj. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!