Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van kedvenc cukkinis ételetek?

Van kedvenc cukkinis ételetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az interneten nagyon sok receptet lehet találni,de engem az érdekelne, hogy van-e olyan jól bevált kedvenc, amit bármikor szívesen esztek.

2017. júl. 8. 11:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lekvár viszont engem érdekelne!! Leírod hogyan csinálod?
2017. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Siman csak megsozva, grillezve isteni. A kedvencem.
2017. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Bolognai raguval toltott cukkini
2017. júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Cukkini leves ruszlival és házi rozskenyerfel


Cukkinis füstöl húsos tészta

2017. júl. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

A cukkini lekvárt receptje:


2 db alaposan megmosott és vékony szeletekre vágott bio citromot fél dl vízzel és fél kg nádcukorral 10 percig forralom.

Az 1 kg meghámozott , legyalult cukkinit beleteszem és újra forrás után kevergetve 10 percig főzöm, majd

Forrón steril 2 dl-es üvegekbe töltöm. Rácsavarom a tetőt és 5 percre fejre állítom. Száraz dunsztban hagyom kihűlni.

Lehet tenni bele egy kevés nátrium-benzoátot, de én nem szoktam.

2017. júl. 8. 21:49
 16/27 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Természetesen ha van valakinek kedvenc étele kíváncsi vagyok rá. A cukkini megunhatatlan.
2017. júl. 9. 10:51
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is köszi a lekvár receptet.
2017. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Rántott cukkini paradicsomszeletekkel és fokhagymás borsos aprított zellerzöldes tejfölbe mártogatva.
2017. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Cukkini fasírt van a leggyakrabban, hamburgerként esszük. Viszont az én személyes kedvencem a cukkini főzelék, számomra megunhatatlan :) Úgy csinálom, mint a tököt, kaporral, tejföllel, ecettel-cukorral pikánsan, nekem egyértelműen a kedvenc főzelékem így nyáron :)

Amit még ki akarok majd próbálni, az a cukkini spagetti, mikor a cukkinit spirálozógépen áttolják (van nekem is, kb 500ért rendeltem), és a cukkinicsíkok helyettesítik magát a tésztát, erre jön rá a mártás.

[link] (pl. ebben a receptben még spirálozót sem használ, csak mezei nagylyukú reszelőt)

2017. júl. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Cukkini tésztát én is csináltam: először lapjára szelem a meghámozott cukkinit, majd nagy késsel vékony csíkokra, mint a laska-tésztát. Teljesen száraz teflonban láng fölött átforgatom, pici sóval megpörgetni egy kicsit átpuhul, kimegy belőle a víztartalom.

Dióval megszórva szeretem legjobban.


(Olaj nem kell alá, túl csömör lesz!)

2017. júl. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!