Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van kedvenc cukkinis ételetek?

Van kedvenc cukkinis ételetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az interneten nagyon sok receptet lehet találni,de engem az érdekelne, hogy van-e olyan jól bevált kedvenc, amit bármikor szívesen esztek.

2017. júl. 8. 11:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Minimalista cukkinis tészta: olajon vöröshagymát senyvesztek, ezen párolom meg a vékonyra szelt cukkinit, sózom, borsozom, a végén nagy marék friss bazsalikomlevéllel ízesítem és ezt teszem a tésztára.

A kevésbé minimalista verzióban tejszín is van, de létezik húsos verziója is :)


Ezek mennek még:

- [link]

- [link] (Nyilván ezt se rontja el néhány szelet bacon, ha valami tartalmasabbra vágytok.)

2017. júl. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Rántott cukkini, elsősorban. A főzelék se rossz....

Lecsósan...

Lekvárt is csináltam, kiérződött a turpisságom. Szilvával keverve készült.

( sok éve volt, nem tom már mivel kevertem )

Lehet azért, mert tudtam miből készült?

2018. júl. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Cukkiniszezonban minden héten csinálunk egy nagy adag cukkinifasírtot, imádjuk! 3 kg gyenge, mag nélküli cukkiniból, kb 5-6 szál répából, szokttunk bele 2-3 szem krunplit meg 2-3 fej vöröshagymát is reszelni, sózni, összegyúrni, jól kifacsarni a levét, kis zsemlemorzsa, olajban kisütni, ma is az lesz, csak az a baj, hogy nem tudok eleget csinálni belőle. Ha 11-re kész, délre már nincs belőke xD
2018. júl. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Cukkinifasírt, vagy megtöltöm sonkás krémmel és megsütöm, esetleg grillezem, de nagyon szeretem nyersen is felszeletelve egy kis sóval.
2018. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
#23. Ez a cukkini fasírt nagyon jó, ki fogom próbálni. Köszönöm az új válaszokat.
2018. júl. 19. 14:47
 26/27 anonim ***** válasza:
most látom, hogy a tojást kifelejtettem a hozzávalókból, ehhez az adaghoz 3-at szoktam tenni :) 23. voltam
2018. júl. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszi.😄
2018. júl. 19. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!