Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van kedvenc cukkinis ételetek?

Van kedvenc cukkinis ételetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az interneten nagyon sok receptet lehet találni,de engem az érdekelne, hogy van-e olyan jól bevált kedvenc, amit bármikor szívesen esztek.

2017. júl. 8. 11:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Simán csak meggrillezni. Egyik legjobb diétás köret.
2017. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

A kicsi, kígyóuborka méretű cukkiniket én is grillezve szeretem a legjobban, sajtot szoktam még olvasztani a tetejére. Nyár közepén amikor már vannak ezek a nagy méretű, kivájható közepű cukkinik, azt meg szoktam tölteni darált hússal. A darált húst megfőzöm hagymás alapon, mint a pörköltet, de jól megrakom kaporral. Ezzel kibélelem a félbe vágott cukkiniket, majd így megy a tepsibe, a vége felé mikor már puha a tök, reszelt sajttal jól megszórom és még arra ráteszem a grill funkciót.

Nálam ez az etelon, de ma a következőt fogom csinálni: A fiatal, karcsú cukkiniket elnegyedelem, és bundában kisütöm forró olajban.

2017. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Minden évben nagyon sok cukkini terem a kertben.

Nálunk a legnagyobb kedvenc a cukkinis lecsó,de sokféle ételt készítek: Töltve, kaporszósszal, vagy Rakott cukkinit sok hagymával, fokhagymával, paradicsommal, sajttal megszórva. Megunhatatlan.

2017. júl. 8. 12:45
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is az egyik kedvenc a meggrillezett cukkini. :)
2017. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Nyersen v grillezve eszem
2017. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Szoktam tölteni, rántani, lecsónak, rántottába, pörköltnek, foghagymás-tejfölös ragunak, de még krumpli helyett rakott krumpliba is.
2017. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Fokhagymás tejfölös ragu :) ez nagyon jól hangzik. Ilyent még nem készítettem.
2017. júl. 8. 14:15
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Gyakorlatilag én neveztem el ragunak:

kevés apróra vágott hagymát dinsztelek, rá a kockára vágott cukkini (de jó hozzá bármilyen tökféle), egy pici vízzel födő alatt átpuhítom. Tejfölbe egy kis lisztet símára kavarok, bele egy adag zúzott fokhagymát, és ezzel öntöm nyakon a cukkinit. Vízzel lehet hígítani, ha sűrű lenne. Főtt rizs, főtt tészta köret mellé tökéletes.

2017. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon szeretem rántva.De sütit meg czaczikit is szoktunk csinálni belőle.
2017. júl. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

#8. Ezt ki fogom próbálni!

#9. A süti is nagyon jó. Répa torta répa helyett reszelt cukkinivel.

Tavaly kipróbáltam a citromos cukkini lekvárt, a spárgatököt helyettesítettem cukkinivel. Senki nem tudta megmondani miből készült.

2017. júl. 8. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!