Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lesz roma és mitől lesz...

Mitől lesz roma és mitől lesz magyar egy lecsó? A lecsós szelet, a lecsós hús valóban "cigánynak" számít?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha valakit megbántok, de most már napi szinten azt hallgatom, hogy a lecsós szelet és a lecsós hús az egy cigány étel.

Nem akarok ostobának tűnni, de magyarázza már ezt el nekem valaki !


Magyar származású vagyok, de valóban ennyire rossz lenne, ha én és a családom szeretjük a lecsós szeletet rízzsel esetleg tarhonyával?


Csak nekem nevetséges ez a felfogás, amivel néhány ember rendelkezik?



#magyar #roma #lecsó #lecsós hús #levsós szelet #ciki-nem ciki #ez nem ízlés kérdése ?
2017. júl. 20. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem cigányétel a lecsó. Ők is, és sok más nemzet szereti, és sokan ( a magyarok is ) magukénak is hiszik, pedig rengeteg nép konyhájában megtalálható. Nem kell messzire menni, a szláv népek is "nemzeti" eledelüknek vallják,de a törököknél is ismert.

Mellesleg elég primitív álláspont a származás szerint ítélkezni bármiről is...

És, ha mondjuk cigány étel is lenne, én akkor is boldogan csinálnám egész szezonban, illetve csinálom is, bárhonnét is ered.

2017. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 zgyzgy ***** válasza:
91%

Cigánylecsónak azt a lecsót nevezik, amelyben húsos szalonna és krumpli is van, viszont kevés benne a paradicsom (kb. 3:1).

A lecsó rugalmas étel, rengeteg variációja van, ez egy a sok közül.

2017. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Nem tudom miért töröltettétek a választ. A hagyományos cigány ételek közt van ürge ill sün étel is.

A linken ott a modern lecsó, de az ürgepörkölt is. Van a sünbáló (valódi cigány tradicionális leves ami sündisznóhúsból van.

A hagyományos lecsóba is került ez... Legalább tájékozódjatok mielőtt töröltetitek a választ.

2017. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én cigány vagyok. A régi cigányok valóban ették az ürgét és a sünt is.

A kérdésedre válaszolva pedig felénk azt nevezik cigány lecsónak ami csípős fűszeres mindent belepakolunk amit épp összeloptunk(haha) krumpli kolbász hagyma paradicsom paprika rengeteg szalonna törtpaprika ettem már magyaroknál is az ilyen leveses sótlan paprika paradicsom hagyma azt ennyi. De én szerintem azért gondolják ezt mert nálunk van egy úgy nevezett paradohumer nevezetű étel amit cigánytésztának hivnak,ez szaggatott tészta amit kézzel tépkednek/húzkodnak és legjobban ugy tudom leirni hogy a szélesmetélt és spagetti keresztezésére hasonlít na ez megy a csípős lecsóba. Gondolom innen jött nekik hogy a lecso cigány étel. Úgy lehet ez mint a magyaroknak a rántott hús közel sem magyar de a mienknek mondjuk.

2017. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

3# miért kell lepontozni tényleg ették azokat mint fentebb is írtam.

Még az én mámimék is ették.

2017. júl. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
* 3#-ast
2017. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Bírom, hogy olyan ételeket akar akárki is "kisajátítani" magának, ami 500 éve még nem is volt Európában...

Eredetileg valami azték-inka-maja-indián vagy ilyesmi étel lehetett, tessék :P


Meg a nyereg alatt puhított krumpli, nem?

2017. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Nyereg alatt húst puhítottak.
2017. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
#8 A krumplit is puhították, de azt a póniló nyerge alatt...
2017. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
"Magyar származású vagyok, de valóban ennyire rossz lenne, ha én és a családom szeretjük a lecsós szeletet rízzsel esetleg tarhonyával? " nem értem a kérdésednek ezt a részét. Miből gondolod, hogy ha egy étel cigány, akkor az rossz lenne?
2017. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!