Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bodybuider módre előre elkészí...

Bodybuider módre előre elkészíteni az ételeket?

Figyelt kérdés

Elég messzire mentel otthonról egyetem miatt, kollégista lettem. Ez azt jelenti, hogy mostantón sajátmagamra kell főznöm, mosnom stb... Magyarul olyan dolgokat csinálni amit elkényeztetett tizenévesként nem nagyon kellet csinálnom és ha csináltam is mindig volt segítségem.


Az étkezést a lehető legegyszerűbben leszeretném tudni, ezért azt találtam ki, hogy a bodybuilderekhez hasonlóan kb 5 napra előre elkészíteném az ebédemet és vacsorámat, a reggelire meg valami egyszerűt ennék.


Szerintetek ez jó ötlet? Valaki csinálja?

Pár embernek elmondtam, de ők hülyeségnek tartották.


(Sérülés miatt nem kondizok 6 hónapja, de az előtt rendszeresen jártam a terembe, onnan jött az ötlet)



2017. aug. 20. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

A testépítők (igen, magyarul így van) nem tudtam, hogy mindent előre elkészítenek - ennek mi értelme? Tényleg elég nagy hülyeség, mert szerintem nagyon unalmas lehet egy nap beállni a konyhába, és 5-6 órát arra vesztegetni el, hogy kifőzöl egy heti menüt, porciózod és lefagyasztod.


Sokkal egyszerűbb 2-3 napokra készíteni az ételt, fél-1 órája szerintem mindenkinek van főzni, sütni. Plusz én este mindig előkészítem a másnapi reggelimet - saláta sok-sok hüvelyessel vagy gabonával, zabkása olajos magvakkal, gyümölcsökkel, zöldségek + avokádókrém, padlizsánkrém, zöldségszendvicsek vagy wrap-ek, smoothie-k, shake-ek zöldségekből, gyümcsölökből olajos magvakkal vagy gabonákkal dúsítva ezek remekül elállnak másnap reggelig.

2017. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lazy Lover ***** válasza:
54%
hülyeség minden éteélt meg lehet max 2 óra alatt főzzni
2017. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy úgy értettem, hogy több rizst főzől, több húst sütsz és több zöldséget párolsz..., hogy kb 3-5 napi adag kijöjjön belőlle. Ez nem tart sokáig, inkább az tartana sokáig, ha mindennap megkéne ismételned a főzést.


És ezeket bedobni a hűtőbe.


1x már megcsináltam, de megkérdőjeleték, hogy mért csináltam... ezért raktam ki a kérdést...


Nekem teljesen mindegy ha ugyan azt eszem pár napig, nem fordítok nagy figyelmet az evésre.

2017. aug. 20. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig az kifejezetten egészségtelen, ha 3-5 napig ugyanazt eszed, mert a tested nem jut hozzá a szükséges vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz, zsírsavakhoz (omega 3-6-9), antioxidánsokhoz, rostokhoz, stb.


Az említett menüben pl. van elég fehérje, de szinte minden másban szegény. Hosszútávon egyenlő a megbetegedéssel, ha ennyire egyoldalúan étkezel.

2017. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pont ezért raktam ki a kérdést, hogy megtudjam a hátulütőit :D. Persze minden sütésnél mást csinálnék, így 3-5 napos váltással változnak a menü, plusz a reggelivel meg a folyadékkal lehet variálgatni.


Még jöhetnek az ellen vetések vagy tanácsok... mert kezdés vagyok főzés terén.

2017. aug. 20. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:
De az akkor is azt jelentené, hogy havi 5-10 ételből kellene fedezned mindent...elég rizikós.
2017. aug. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem rossz ötlet pedig, akármennyire is lehúzzátok. Persze olyan étel legyen, ami a reggelivel megad mindent, ami neked kell. Rizst 4 napra előre is 1 perc munkával tudok megfőzni, most 30 tojást is főztünk, semmiféle órákról nem volt szó és nagyon kényelmes így. Csak éppen mi eszünk mást is, nemcsak ezeket, de hús, rizs, zöldség mellé alapvetően kevés dolog kell. Egy könnyedebb húst gyorsan meg lehet sütni, dobozolás és voila, sokan csinálják, ha én nem is.
2017. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csináld nyugodtan, szerintem hamar meg fogod unni hogy 4-5 napig ugyan azt eszed. 3 nap után hűtőben már a minősége sem lesz túl jó pár kajának. Egy tésztát 20 perc alatt össze lehet dobni, egy husos-rizses kaját fél óra, egy főzeléket szintén. Annyira azért nem hiszem hogy elfoglalt leszel hogy ne tudj 2 naponta fél órát rászánni a kajád elkészítésére.
2017. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!