Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok mondani olyan sütemén...

Tudnátok mondani olyan süteményeket amelyekbe kevés cukor kell?

Figyelt kérdés

Édesítőket nem fogok használni :P

A lényeg nekem, hogy legyen benne cukor, de minimális mennyiség.


Köszi aki segít!



2017. aug. 28. 21:40
1 2
 1/12 Duenna ***** válasza:
61%

Ennyire nem lehetsz.....

Minden édes süteménybe kell cukor, de a mennyiséget te határozod meg, amikor összeállítod a tésztát. Ezek után kétséges, hogy vajon.... mit sütsz, kis szűcs? :-))

2017. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi rossz van a cukorban

A hasadon zsír van, nem cukor!

2017. aug. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem...

Amit írnak receptet,annyi kell bele!

Tudtam,hogy valaki az ízléseknél fog kérdőjelt tenni. De én úgy értettem, hogy magába a süteménybe nem kell olyan sok cukor mint pl. kókuszgolyó,abba 100 g porcukor kell,ami nem sok. Szvl ilyen sütiket várnék...

2017. aug. 28. 23:21
 4/12 Duenna ***** válasza:
A sót és a cukrot süteményekbe ízlés szerint szokták adagolni. Én mindig sokkal kevesebb cukrot rakok a süteményekbe, mint ahogy az a receptekben meg van adva. Ettől még a süti állaga nem romlik el.
2017. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nincs semmi rossz a cukorban xD

Ezért használok azt, minthogy az édesítőket.


Egyébként a cukor halmozódik fel a testedre. A cukor zsírrá fog alakulni előbb-utóbb.

2017. aug. 28. 23:28
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

100g porcukor szerintem rengeteg s ezt mennyiségtől függően szoktam kijelenteni... A piskótába 6 tojáshoz 30 gramm édesítőt teszek (xilit vagy eritrit, mert nem eszem tömény cukrot), már ha kifejezetten édesen akarom... S ez 2 személyes adag. Persze krémmel +10 gramm, de gyümölccsel is ehető. Nyilván ez az én édességigényemet tükrözi, másnak több kell, de azért nem olyan rengeteget igényel a piskóta, mint egyes sütik... 10 dkg cukor az 10 tojásos piskóta még klasszikusan is, nem apró (igaz, hogy erre szokott jönni a lekvár vagy a krém, de azért eléggé édes a tészta).


A sok édes gyümölcsöt tartalmazó sütikbe is kevés cukor kell. Ott van pl. a banánkenyér, az efféle lágy édes sütikbe mazsolát is teszek...

2017. aug. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Az alakul zsírrá, ami feleslegben van, akár zsír, akár egyszerű vagy összetett cukor, akár fehérje.

Ha ledolgozza az ember, özön cukorral sem hízik.

Viszont cukorral nehezebb jóllakni és úgy maradni, általánosan. Nem véletlenül van sok ember, aki csak viszonylag zsíros, szénhidrátszegény étrenden tud könnyebben lefogyni. De van, aki csak sok cukorral, fura dolgok ezek :) Ezen nem kell összeveszni, ki így eszik, ki úgy, kinek milyen oka van a cukor minimalizálására.

2017. aug. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az almáspite, vagy a linzer tésztájába is csak 10 dkg cukor kell.Az almát soha nem cukrozom pl.

De ez a mennyiség egy egész tepsi almásra, vagy több tepsi linzersütire vetítve elenyésző.

Nyilván senki sem eszik meg együltő helyében 1-2 tepsi sütit, csak alkalmanként 1-2 darabot.

Akár vissza is lehet számolni, hogy 1 sütibe mennyi cukor kerül.

2017. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, igen!

Köszönöm!

Nem akartam senkivel összeveszni, bocsánat akinek félreérthető volt a válaszom :)

2017. aug. 29. 12:47
 10/12 anonim ***** válasza:
A régi süteményes receptekben rengeteg cukrot írnak. Komolyan nem értem miért, és remélem ma már senki nem tesz bele annyit. Volt olyan hogy egy bögre cukrot írt a recept. Helyette 2 kanállal és egy csomag sútőporral készítettem. Nem lett annyira édes, de jobb is lett, nem volt annyira csömör, ja és jóval egészségesebb lett. Szoktam hozzá mézet is tenni. Jo pótló az is.
2017. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!