Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit főz ma, holnap, holnapu...

Ki mit főz ma, holnap, holnapután, meg azután? Plusz még hétvégén?

Figyelt kérdés
Szeretnék szemezgetni mások ötleteiből, terveiből.

2017. szept. 12. 09:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A kenyérpuding úgy néz ki, hogy szikkadt kenyeret felkockázok, margarinnal kikent jénaiba teszem, keverek mellé diót, mazsolát, kockára vágott körtét (de mehetne bele alma, mandula, akár szilva is), kis cukrot, az egészet leöntöm vaníliás szójatejjel, amennyit beszív a kenyér (30 deka harmadnapos kenyérhez most kb 4 dl fogyott). Hagyom kicsit szottyosodni, aztán forró sütőben összesütnöm.

A babpörkölt ugyanúgy készül, mint bármelyik másik: hagymát dinsztelek, paprikát és paradicsomot is vágok hozzá, aztán fűszerpaprikát (kis csípőset is, meg én még őrölt köményt szoktam bele rakni, egyéni ízlés kérdése). Hús helyett babkonzervet adok a pörköltalaphoz, ennyi a különbség. Egyet rottyan, sózom, ellenőrzöm az ízeket, és kész is.

2017. szept. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ma paprikás krumpli volt, holnap sütőtök krémlevest szeretnék csinálni. A hét további napjain meg valamilyen főzelékek, zöldségfasirtok lesznek:)
2017. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát, nekem valamennyi hasznos volt, sok olyannal is találkoztam, amit nem ismerek, de utána fogok nézni.
2017. szept. 12. 16:09
 14/19 A kérdező kommentje:

14:14-es kedves válaszoló, külön köszönöm Neked, hogy megírtad a recepteket.

További kellemes napot :=)

2017. szept. 12. 16:12
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Múlthéten csináltam : csontlevest cérnácskával

Borsos tokányt csavart csővel

Milánói makarónit

Sült csirkecombot, sült krumplival


Tegnap anyám főzött : Párolt húst petrezselymes krumplival

2017. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
* ja, meg egyszer süteményt is sütöttem a múlthéten.
2017. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

H: lasagne

K: zöldbabfőzi - sült kolbász

Sz: grillezett kolbász - rizs - majonézes kukorica

Cs: boros-citromos-fokhagymás csirkeszárny - krumplipüré - savanyúság

P: krumplis tészta - savanyúság

2017. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Villámgyors hacsapuri(grúz kenyérlepény)


1 csésze (2,5dl) tej

1 csésze liszt

1 tojás

25 dkg túró

5 dkg reszelt sajt

2 teáskanál só

A sütéshez 2 evőkanál olaj, vagy 2-3 dkg vaj.

A tejet, a lisztet, a tojást és a sót simára keverem, hozzáadom a túrót és a sajtot.

Egy serpenyőben felforrósítom a zsiradékot. Beleöntöm a masszát és nagy lángon 1 percig sütöm. Takarékra állítom a tűzhelyet,lefedem és addig sütöm amíg a teteje összeáll.

Ekkor két lapát segítségével ügyesen megfordítom, és fedő nélkül addig pirítom amíg szép színt nem kap. Kicsit hűlni hagyom mielőtt felszeletelem. Gyors és finom

2017. szept. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Spenotos teszta, rakott krumpli csemege ubival, tarhonyashus ubisalival( tejfolos), rakottkelkaposzta, grillcsirke krumplipurevel s almaecetes paprikaval.
2017. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!