Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen leveseket szoktatok...

Ti milyen leveseket szoktatok csinalni altalaban? Mindig valtozo, vagy van par megszokott? Minden nap foztok levest is?

Figyelt kérdés
2017. okt. 11. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Van pár megszokott is, de időnként beújítok, de azt csak én eszem, a család a hagyományosat kedveli, ezeket:

babgulyás

sima gulyásleves

palócleves

köménymagleves

krumplileves

borsóleves

lebbencsleves

húsleves

májgaluskaleves

lencseleves

korhelyleves

halászlé



Nem hagyományosak, az én kedvenceim:

minestrone

különleges gyümölcslevesek

zöldborsókrémleves sonkachipssel

csicseriborsó krémleves

borscs

cukkinikrémleves

olasz paradicsomleves

tengeri halleves..

2017. okt. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem főzök minden nap levest, van hogy akár 2 hétig sem, máskor akár 2x is egy héten.

- Vannak a friss zöldségek, mindig, aminek éppen szezonja van: karfiol, karalábé, zöldbab, borsó, káposzta, stb.

- rántott levesek: tojásos leves, gölödin (gombóc) leves, hasonlók

- tészta levesek, pirított tarhonya, zöldséges tészta, paradicsom leves

- és persze a húsleves, gulyás leves, száraz bableves, lencse, és társai

2017. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 piriiiii ***** válasza:
100%

Vannak megszokottak (de azért az is elég változatos, nem vagyok finnyás), de szeretek kipróbálni új dolgokat, ínyencségeket.

Most gyümölcsleves volt, szeretem a krémleveseket (az összeset, mindegy, mi az alapanyag), a klasszik húslevest, paradicsomlevest, lebbencslevest, krumplilevest, nagy kedvenc a tárkonyos raguleves, stb, stb.

Egyedül talán a halászlevet nem szeretem, de az nem is annyira hétköznapi.

2017. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mansour ***** válasza:
65%
Leggyakrabban húslevest, mert az a legegyszerűbb és az egyik legfinomabb. Ezenfelül nagyjából ugyanaz, amit az első is felsorolt, kivéve a halászlét. Nyáron gyakori még a zöldségleves, az éppen aktuális idényzöldségekből. Különlegesebb levesek: kínai csípős-savanyú leves, spanyol fokhagymás kenyérleves, joghurtos rizsleves (török recept), minestrone, nyáron nagy melegben hideg paradicsomleves. Karácsonykor meg már szinte hagyomány nálunk a gesztenyés gombaleves.
2017. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Mansour ***** válasza:
100%
Ja és hideg időben nagyon jó a scsí, a füstölt húsos bab-, borsó-, vagy krumplileves, és az indiai gabona- és zöldségleves (búza, köles, gersli, hajdina, barna rizs, quinoa, amaranth - ezekből egyszerre legalább 3 féle legyen benne, valamint csicseriborsó vagy felesborsó, hagyma, fokhagyma plusz legalább 2-3-féle tetszés szerinti zöldség, egyszerűen összefőzve, curryvel ízesítve)
2017. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokféle zöldség levest készítek.

Mivel van egy kis konyhakertünk, tavasztól késő őszig mindig van valami,ami éppen akkor érik.

Mindenki szereti a zöldborsó levest, de az első gyenge karalábé leves is nagyon finom tavaszi ízt hoz, aztán a sóska krémleves, mángold krémleves, van amit kertész levesnek hívok, ez mindig más, mert kiszaladok a kertbe, és egy két szál zöldség, répa, karalábé, petrezselyem, zellerzöld, hagyma ,mindig akad,s ha csak megdinsztelem egy kis zsíron,sózom, borsozom, főzök bele vajgaluskát, amikor készen van megszórom finom friss petrezselyemmel, máris egy jó leves kerül az asztalra. Ha ugyanezekhez a zöldségekhez pirítok egy kis tarhonyát, vágok bele egy-két szem krumplit, kevés pirospaprikával meghintem, mindjárt más lesz.

Persze vannak klasszikus kedvencek,mint a

Tárkonyos csirke csinált

Palóc leves

Frankfurti leves

Sárgaborsó

Francia hagymaleves

Zöldbab leves, kapros túrógombóccal

Raguleves

Banános szederleves

Gulyásleves... és még sorolhatnám...

Ezeket persze recept szerint készítem.

2017. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1-2* van leves, de egyszerre kétnapi adagot főzök. Vagy zöldségleves készül, vagy krémleves, néha kinézek egy-egy speciálisabbat, most pl krumpligombóc leves lesz.
2017. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag ritkán főzök levest, hétköznapra macerás, hétvégén meg vagy anyukáméknál vagy anyósoméknál vagyunk.

Leggyakrabban (csirke)húslevest szoktam csinálni, az viszonylag gyorsan megvan. A zöldséges levesekkel kapcsolatban nincs sajnos konszenzus, mindenki mást szeret, így az ritkábban van. A gyümölcsleves a másik nagy kedvenc.

2017. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs napiszinten leves, ha van akkor is valami tartalmas , gulyás, palóc, frankfurti, tárkonyos ragu... hasonlók.

Néha valami finom zöldségkrémleves, vagy gyümölcsleves.Ezek szezonálisak általában.A sütőtök egyik kedvenc, abból valószínűleg többször is lesz.

2017. okt. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sűrűn mert én imádom.


- bab, lencse

- borsó, zöldbab, hagyományos gomba

- hús, csont, hagyma

- krémlevesek (brokkoli, fokhagyma, sütőtök, gomba)

- frankfurti, ragulevesek


Nem minden nap, de előfordult már, hogy egy fazék lencsét lazán benyomtam napközben :D

2017. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!