Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen leveseket szoktatok...

Ti milyen leveseket szoktatok csinalni altalaban? Mindig valtozo, vagy van par megszokott? Minden nap foztok levest is?

Figyelt kérdés
2017. okt. 11. 08:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó... heti kb. 2x van leves, mert az elég 2-3 napra. De főleg tartalmas, sűrű leveseket készítek vagy krémleveseket.


Pl. gorgonzolás-fehérboros burgonyakrémleves, pasztinák-burgonyakrémleves, mexikói fekete babos paradicsomleves sajttal, tejföllel, házi tortillával, fokhagymás zellerkrémleves, francia hagymakrémleves cipóban, török vöröslencse-krémleves, mozzarellás-pesztós paradicsomkrémleves, sült paparika-krémleves (kaliforniaiból jó), tejfölös erdei gombakrémleves, miso leves, ricottás répakrémleves, hokkaido-tök krémleves stb.


Feltétnek rukkola, pirított kenyérkockák, egy kis friss olaj, pirított tök/szezám/napraforgómag, olvaszott sajt, stb.

2017. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
38%

Heti egyszer (mostanság kétszer) van leves, az kitart 2-3 napig. Nagyon szeretem a levest, de sok pluszmunka és nem laktat, csak hozza a kalóriát... Jólesik és emiatt nekem kell, de bőven elég heti pár alkalommal.


Szinte mindig vegyes zöldséglevest készítek, galuskával vagy anélkül. Borsó, vöröshagyma, répa mindig van benne, plusz általában karfiol, olykor karalábé. Meg ami még jön. Néha hagymalevesnek nevezem, de csak szakértők tudják megkülönböztetni a vegyes zöldséglevestől, amióta azt is telepakolom más zöldségekkel :D Illetve a hagymalevesben tojás van (néha zabpehely is), úgyhogy amíg ki nem esszük belőle, addig felismerhető.


Ami ritkán, de van: gombaleves (főleg tinóruból és rizikéből), paradicsomleves (rizzsel), céklaleves (lencsével és füstölt sajttal), friss zöldborsóterméskor pedig galuskás borsóleves.

Szeretem a krumplileveseket is, de mivel sok éve alig eszem krumplit (akkor is sütve), ezek ritkán jutnak eszembe.

2017. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Béla211 ***** válasza:
100%

Nem szoktunk mindennap levest főzni. Mert kettőnk re nem fogy el. Heti kétszer szoktunk kb.

Amit leggyakrabban szoktunk csinálni az a borsó leve

Francia hagymaleves

fokhagyma krémleves

most nyáron sok volt a cukkinink ezért cukkini krémleves volt. Meg sárga répa krém leves.

ritkában szoktam brokkoli krémlevest.

Meggy levest de azt csak nyáron.

Most majd a sütőtök krémlevest szeretném kipróbálni, mert annak van most szezonja és sok van a kertben.

2017. okt. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Minden másnap szoktam levest főzni, általában valami egyszerű és gyors leves van.

Paradicsomleves, Tojás leves, Lebbencs leves. Zöldborsó, Zöldbab,

Sokszor van krémleves, karfiolból,zellerből, sárgaborsóból, vörös lencséből,kukoricából, mángoldból, brokkoliból, cukkiniből.


Hétvégén, amikor több időm van, főzök húslevest, gulyáslevest, csülkös babot, babgulyást, ragulevest.


Különleges alkalmakra, különleges leves jár.

A nagy családi ebédeken Provanszi zöldségleves, vagy Gratinírozott hagymaleves van.

Karácsonykor Tokaji borleves, vagy Pezsgős borleves.

A gyerekek szülinapján mindig van egy jó nagy adag Banános gyümölcsleves tejszínhabbal a tetején.

2017. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

3 naponta főzök zöldségleves,bableves, szeretem a levest.

Vasárnap aranysárga tyúkhúsleves van.

Ma habartbableves lesz hús nélkül.

A cukkinilevest útálom.

2022. márc. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!